Barbora Tachecí: V blázinci chci ještě zůstat! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 21. března 2023

Svátek slaví Radek, zítra Leona

Barbora Tachecí: V blázinci chci ještě zůstat!

Barbora Tachecí bývala úspěšnou manažerkou, nyní se léčí v psychiatrické léčebně.
Barbora Tachecí bývala úspěšnou manažerkou, nyní se léčí v psychiatrické léčebně.

PRAHA – Bývalá televizní moderátorka a ředitelka Radiožurnálu Barbora Tachecí (45) poprvé od své hospitalizace v psychiatrické léčebně v Bohnicích promluvila.


„V první řadě není pravda, že jsem se zhroutila. Nejsem tady z vlastní vůle. Můj přítel a moje máma viděli, jak mi nesvědčí stav, ve kterém jsem byla, a tak poprosili o pomoc odborníky,“ přiznala v rozhovoru pro týdeník Instinkt Tachecí.

„Mé onemocnění se jmenuje dočasná bipolární porucha, což je léčitelné onemocnění způsobující výkyvy nálad. A v určitých fázích té nemoci s vámi cloumá totální posedlost prací,“ řekla dále. „Touto nemocí trpěl například Winston Churchill nebo Václav Havel, takže jsem v dobré společnosti,“ komentuje Tachecí, která je stále v Bohnicích. „Někdy bych byla stokrát radši doma, ale uvědomuju si, že pobytem tady prospívám sama sobě. Míním tuhle léčbu dokončit,“ říká Tachecí, která nyní nesleduje dění kolem sebe. „Je to jako by se zastavil čas, nikam nepospíchám, nemám nervy, že jsem něco nechala nedodělané. Dokonce to zdejší zvláštní mrtvo dospělo do paradoxního stadia, že už si ani nemůžu číst knížku, protože mi to přijde jako práce.“

Bývalá televizní moderátorka také vyvrátila spekulace, že se rozešla se svým přítelem Ivo Mathém. „Měli jsme menší krizi, ale ta už je zažehnána. Jsme spolu,“ dodala Tachecí.


Autor: (efk)
Foto: ČTK

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.