Úmrtí Donalda Sutherlanda (†88): Tady ho viděli naposledy… | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 24. července 2024

Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub

Úmrtí Donalda Sutherlanda (†88): Tady ho viděli naposledy…

Zemřel herec Donald Sutherland
Zemřel herec Donald Sutherland (ČTK)

Po dlouhé nemoci odešel legendární kanadský herec Donald Sutherland (†88). O smutnou zprávu se podělil se světem jeho syn Kiefer (57).

„Podle mě byl jedním z nejvýznamnějších herců v dějinách filmu! Nikdy se nenechal odradit žádnou rolí, dobrou, špatnou ani ošklivou,“ napsal na síť X. „Miloval to, co dělal, a dělal to, co miloval, víc po něm nemůžete chtít. Prostě dobře prožitý život,“ vyzdvihl otce. Donald si od 60. let zahrál ve více než 170 filmech. Ztvárnil třeba ukecaného Hawkeyho Pierce ve filmu M.A.S.H., který předcházel ještě slavnějšímu seriálu, a zazářil v oscarovém filmu Obyčejní lidé z roku 1980. Na sklonku života pak hrál třeba prezidenta Snowa z dystopické série Hunger Games.

Oscar 2024: Kdo zazářil na červeném koberci?

Video se připravuje ...

„Rádi jsme spolu pracovali. Donald byl skvělý herec a složitý člověk, který se mnou prožil nejedno dobrodružství,“ vzpomínala na Instagramu na ikonického kolegu Jane Fondová (86), se kterou si zahrál ve filmu Klute. Během kariéry obdržel dva Zlaté glóby, nikdy se mu však nepodařilo získat sošku Oscara. Nakonec mu v roce 2017 Akademie udělila alespoň čestného za celoživotní přínos filmu.

Tady ho viděli naposledy…

Kanadský herec se naposledy na veřejnosti objevil v roce 2021 na 26. ročníku udílení cen Critics Choice Awards, kde získal cenu za nejlepší výkon ve vedlejší roli v minisérii Mělas to vědět. Jenže kvůli pandemii covidu se hosté připojovali pouze přes videohovor.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.