Zdeněk Žák (72) čeká na transplantaci: Kolaps na jevišti! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 24. července 2024

Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub

Zdeněk Žák (72) čeká na transplantaci: Kolaps na jevišti!

Herec musí třikrát týdně na dialýzu.
Herec musí třikrát týdně na dialýzu. (Facebook, ČT, TV Nova)

O své nemoci ledvin již Zdeněk Žák (72) promluvil (Aha! informovalo). Ještě nikdy ale nezaznělo, že o osudu herce, známého např. ze seriálů Život na zámku či Ordinace v růžové zahradě 2, rozhodla jiná nemoc. Už v dětství prodělal zánět středního ucha a hrozil mu zánět mozkových blan!

Bylo to zlé. Sen o tom, že bude lesníkem, se rychle rozplynul. „Nakonec jsem se vyučil nástrojařem jako táta. Jenže já myslel, že nástrojař je od slova nástroj, teda hudební,“ otevírá Žák svou 13. komnatu.

Nic neviděl

Začal ochotničit, postupně vystudoval DAMU a stal se hercem. Vytvořil role v několika desítkách seriálů a filmů, upozornil na sebe na jevišti. Slavné bylo například představení s Veronikou Freimanovou (68).

Zdeněk Žák na pohřbu Jana Kačera: Přišel čerstvě po dialýze!

Video se připravuje ...

Každý rok ve stejnou dobu, kdy ho hráli v Divadle Bez zábradlí dlouhých 20 let. S Veronikou byl Zdeněk i při představení Jakub a jeho pán, když v roce 2012 přímo před očima vyděšené kolegyně zkolaboval. Odvezla ho s bolestmi břicha sanitka. „Zatmělo se mi před očima a pak už nic,“ popsal tehdy Žák. Předtím mu dvakrát museli operovat kýlu.

Až poměrně nedávno vyšlo najevo, že má hodně nemocné ledviny. „Mohl bych doma používat peritoneální dialýzu, přenosnou, ale nejde to právě kvůli těm operacím kýly,“ vysvětlil Žák. Tak jezdí každé úterý, čtvrtek a sobotu na dialýzu do nemocnice. Přes všechny zdravotní problémy je ale neuvěřitelně pozitivní. „Je mi líp a líp,“ tvrdí přesvědčivě herec, jehož 13. komnatu můžete vidět dnes od 21:45 hod. na ČT1.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.