Herečka Pavla Beretová má pro strach uděláno: »Vyučila« i Bohdalovou | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 24. července 2024

Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub

Herečka Pavla Beretová má pro strach uděláno: »Vyučila« i Bohdalovou

Pavla Beretová
Pavla Beretová (Blesk:Martin Hykl/CZECH NEWS CENTER CNC / Martin Hykl)

Trému neměla ani před legendou! Pavlu Beretovou (40) při natáčení televizního filmu Svatá nerozhodila ani Jiřina Bohdalová (93)! „Řekla mi, co to tady hraješ? Ale já to ustála,“ pochlubila se Adéle Gondíkové (50) v jejích Blízkých setkáních v Českém rozhlase.

V rozhovoru Pavla přiznala, že měla před paní Bohdalovou respekt, ale... „Věděla jsem, že mám pravdu! Když pochopila, jak to myslím, začala hrát jinak. Je to velká herečka, má obrovskou intuici,“ pochvalovala si Beretová. Setkání s legendou Diváci ji znají hlavně z krimi seriálů Stíny v mlze, Místo zločinu České Budějovice, Místo zločinu Ostrava nebo z komediální Osady. „Bylo to setkání s legendou. To, že jsem hrála s Jiřinou Bohdalovou a Lenkou Vlasákovou, pro mě bylo přínosné,“ svěřila se herečka, která je členkou činohry Národního divadla. Ve filmu představovala novinářku, jež rozlouskne podvod s identitou hlavní hrdinky. Přijde na to, že v příběhu ženy, která podle svých slov přežila gulag, něco nesedí.

Trailer k filmu Svatá

Video se připravuje ...

Dotknout se historie

„Práce na Svaté byla hodně herecká a my jsme měli více času na place, abychom mohli tvořit. Měli jsme předtím jednu zkoušku, kde jsme si to přečetli, ale na place jsme situace teprve hledali. V dnešní rychlé době na to nebývá čas, ale tady jsme ho měli,“ pochvalovala si Beretová důkladnou režijní práci Jiřího Stracha (50). „Bylo to něco, jako dotknout se historie,“ dodala.

Cizí život

Film Svatá je inspirován životním příběhem Věry Sosnarové, která roky objížděla Česko s přednáškami o svém těžkém životě v sovětském gulagu. Postava, kterou ztvárnila Jiřina Bohdalová, si její osud přivlastnila.

Bohdalová na přemiéře filmu Svatá: Dostala záhon!

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.