Fico po atentátu v nemocnici! Padly tři výstřely | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 21. května 2024

Svátek slaví Monika, zítra Emil

Fico po atentátu v nemocnici! Premiér má vážná zranění

Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica
Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica (Reprofoto ČT)

Na Slovensku došlo k útoku na premiéra Roberta Fica. Útočník jej zasáhl ve chvíli, kdy procházel mezi lidmi. Slovenské ministerstvo vnitra potvrdilo, že šlo o atentát. 

„Právě jsem mu šel podat ruku,“ řekl starší muž. „Když se ozvaly výstřely, skoro jsem ohluchla,“ popsala zas starší žena deníku N. Svědci prý slyšeli tři nebo čtyři výstřely. Následně byl premiér letecky transportován do nemocnice. 

„Je to průstřel břicha a ruky. V současné době je mimo ohrožení života. Budou ho operovat,“ sdělil v 15:30 dobře informovaný zdroj Plus Jeden Den.

Tragická zpráva okamžitě vyvolala reakce. „S hlubokou lítostí jsem přijal zprávu o atentátu na mého přítele Roberta Fica. Pevně věřím, že se Robertovi podaří uzdravit. A přál bych si velmi, aby byl pachatel atentátu přísně potrestán. Vnášet násilí do politiky je absolutně nepřijatelné,“ uvedl český exprezident Miloš Zeman

Fico vzkázal Fialovi: Máte zájem podporovat válku na Ukrajině! Česká vláda je na Slovensku vítaná kdykoliv

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.