PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Počasí jako na houpačce, rychle se oteplí! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. července 2024

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Počasí jako na houpačce, rychle se oteplí!

Do hor se vrátil sníh. Takhle bílo bylo v Peci pod Sněžkou.
Do hor se vrátil sníh. Takhle bílo bylo v Peci pod Sněžkou.  (Foto Humlnet)

Na horách nasněžilo a teploty spadly pod nulu. Do střední Evropy dorazilo citelné ochlazení. Po něm nás čeká rychlé oteplení a pak zase chlad. Po přední straně tlakové výše k nám proudí studený a vlhký vzduch od severu. Dnes místy nenaměříme víc než dva stupně a zítra v noci rtuť teploměru sklouzne i k mínus pěti stupňům.

Pak přijde další teplotní skok, tentokrát nahoru. Vítr se postupně obrátí v teplý jihozápadní a ve čtvrtek naměříme až osmnáct stupňů. Jenže o víkendu se opět ochladí. „V sobotu bude přes střední Evropu postupovat tlaková níže k východu. Po její zadní straně k nám bude od neděle proudit studený vzduch od severu,“ předpovídají odborníci Českého hydrometeorologického ústavu.

Jak bude?

Dnes: proměnlivá oblačnost, sněhové přeháňky. Den 2 až 6 °C.

Zítra: zataženo, místy slabé sněžení přecházející do deště. Noc -5 až -1 °C, na východě až -7 °C, den 6 až 10 °C.

Čtvrtek: oblačno, od západu občas déšť nebo přeháňky. Noc 0 až 6 °C, den 13 až 18 °C, na východě kolem 11 °C.

Pátek: zataženo, na většině území občas déšť nebo přeháňky. Noc 5 až 9 °C, den 13 až 17 °C, na S a Z kolem 11 °C.

Sobotu: zataženo až oblačno, na většině území občas déšť. Noc 5 až 9 °C, den 10 až 14 °C, na západě kolem 9 °C.

Přečtěte si
Jan Kocián
2. 4. 2023 • 13:11

Oficiální výstraha na mráz je do středy, ale silné mrazy i v nižších polohách budou ve čtvrtek ráno! V pátek 7. dubna ráno se v nižších polohách mrazy zmírní, ale přesto tam bude často mrznout i ve 2 metrech nad zemí, při zemi bude samozřejmě ještě větší zima.

Jan Kocián
2. 4. 2023 • 00:49

Samozvaný expert pan Roháček napsal: "Ze zkušeností vím, že se málokdy v historii opakovaly stejné situace 2x po sobě. Je tedy málo pravděpodobné, že by přes Prahu prošly během dvou dnů dvě bouřkové linie."
------------
Ano, je to málo pravděpodobné, proto tento idiot špatně tipoval. Prahu totiž zasáhly bouřkové linie dva dny po sobě (čtvrtek, pátek).

Jan Kocián
1. 4. 2023 • 17:02

Ředitel ČHMÚ Mark Rieder po extrémně ničivém tornádu v roce 2021 v České televizi řekl, že se nic měnit nebude, protože by šlo o plýtvání finančními prostředky, jelikož další podobné tornádo Českou republiku už nikdy nezasáhne.

Naštěstí tohoto idiota nikdo neposlouchal a došlo k mnoha změnám... v roce 2022 vznikla tzv. konvektivní skupina utvořena z mladých meteorologů ČHMÚ. Nutno dodat, že jejich předpovědi jsou stejně špatné jako v letech minulých bez této expertní skupiny. Loni byli neúspěšní. A letos taky. Vrcholem blbosti byla loňská červená bouřková výstraha (evidentně šlo o první a jedinou předběžnou červenou bouřkovou výstrahu v historii ČR)......... bouřky byly nakonec tak nevýrazné, že by se vše obešlo i bez žluté výstrahy.
------------
30. března varovali před silnými bouřkami severozápad ČR... a právě tam nebyly bouřky vůbec žádné. Včera 31. března bylo bouřek daleko více, než čekali. A o únorové "nečekané" supercele snad ani netřeba psát.

Jan Kocián
31. 3. 2023 • 09:41

Bouřky šly včera ve čtvrtek přece jenom jinak a byly častějším jevem, než ČHMÚ předpovídal.

Jan Kocián
29. 3. 2023 • 13:51

Před dvěma dny 27. března vyšlo v článku: "Současné citelné ochlazení bude pouze dočasné, řekla Novinkám meteoroložka Dagmar Honsová."

Což je sice pravda, ale jedná se o hloupou pravdu, která nic neříká o dalších mrazech ve dnech budoucích.
------------
V Praze dnes mrzlo i ve 2 metrech nad zemí, ale ještě silnější mrazy dorazí do Prahy 3. a 4. dubna ráno! Mrazy s intenzivním sněžením budou chodit opakovaně. Ve 2 metrech nad zemí bude mrznout i ve druhé polovině dubna, a to i v nižších polohách!

Zítra ve čtvrtek déšť a bouřky... tenká souvislá sněhová pokrývka i ve velkých městech ČR 5. dubna!

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.