Růžičková v křížku s Troškou: Tajný spor o peníze? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 28. listopadu 2022

Svátek slaví René, zítra Zina

Růžičková v křížku s Troškou: Tajný spor o peníze?

Helena v době, kdy chodila na chemoterapii. S režisérem Zdeňkem Troškou.
Helena v době, kdy chodila na chemoterapii. S režisérem Zdeňkem Troškou. (Profimedia)

Troškova trilogie z rodných Hoštic nemá obdoby. Těžko říct, který z dílů Slunce, seno u diváků sbírá více metálů a bylo by určitě zcela zajímavé pozorovat i sledovanost čtvrtého dílu s názvem Slunce, seno, ufoni. Ten ale zůstal pouze ve fázi příprav. Jeho realizaci přibrzdila hádka mezi Helenou Růžičkovou (†67) a Zdeňkem Troškou (69) . 

Hlavní dějová linka volného pokračování měla zahrnovat únos babičky, kterou si ufoni měli vybrat jako vhodný vzorek ke zkoumání. Nápad se však Heleně Růžičkové, alias Škopkové, vůbec nezamlouval. Mezi režisérem a hlavní aktérkou tak mělo dojít k vážným dohadům. V té době už byl ale podepsán kontrakt za čtvrt milionu korun. 

Filmové chyby v notoricky známé komedii Slunce, seno, jahody

Video se připravuje ...

Říkal mi, že moc nechce, aby v tom hrála. A co teď? Já mu řekl, že to není problém, že to začne tím, že Helena s Jirkou jedou na pole v tom svým gazíku, najednou se objeví létající talíř, oni po něm koukají, vjedou na železniční přejezd a smete je vlak. No, a bude to... Jenže Helena se to dozvěděla, a udělala všechno pro to, aby se čtvrtý díl netočil,“ vysvětlil podle informací Blesku scénárista Petr Markov (77). 

Protože byli Růžičková a Troška velcí přátelé, samozřejmě se brzy udobřili. Ovšem už příliš pozdě na to, aby se natáčení mohlo realizovat. Herci totiž začali odcházet. V roce 1996 přišlo Slunce, seno o Kelišku, krátce na to i o Káju, Cecilku, předsedu, babču a faráře Otíka. 

18 let od smrti Heleny Růžičkové: K herectví od zubní asistentky

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.