Souboje bilionářů Muska a Bezose: Předhánějí se I V ROBOTECH! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 8. prosince 2022

Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav

Souboje bilionářů Muska a Bezose: Předhánějí se i v robotech

Pandemie udělala z nejbohatších ještě bohatší. Musk či Bezos zdvojnásobili jmění a utrácejí
Pandemie udělala z nejbohatších ještě bohatší. Musk či Bezos zdvojnásobili jmění a utrácejí (archiv blesku)

Američtí magnáti Elon Musk (51) a Jeff Bezos (58) dokážou vycítit, ba určovat, jakým směrem se bude ubírat technologický vývoj, a vydělat na tom ohromné peníze. Střídali se na pozici nejbohatšího člověka planety a více či méně přímo spolu soupeří v různých sférách, které mění svět. Nejnověji na poli robotů!

ELON MUSK (51)
Odhad jmění: 6,2 bilionu Kč

S automobilkou Tesla dokázal přetvořit elektromobil z hračky pro podivíny a ekoblázny v žádaný symbol modernity. Ač nechrlí tolik aut jako největší automobilky, má Tesla na burze nejvyšší hodnotu. Asi čtvrtinu akcií ovládá Musk. Z čela žebříčku boháčů Bezose poprvé sesadil loni v lednu; od té doby Muskovo bohatství setrvale roste, na rozdíl od Bezosova. Podíl na tom má i jeho veleúspěšný vesmírní program SpaceX.

Co čeká lidstvo v nejbližších letech podle nejslavnějších jasnovidců v historii?

Video se připravuje ...

Muskův humanoid Optimus

Novým lákadlem Muskovy značky Tesla je Optimus – humanoidní (tedy člověku podobný) robot. Zatím dovede zvedat krabice či zalévat kytky, ale má se stát cenným pomocníkem v různých úkolech. „Vidím v robotech potenciál transformaci civilizace, vytvoření budoucnosti bez chudoby,“ prohlásil Musk koncem září. „Máte-li mě za šílence, zastřelte mě!“ Prodávat humanoidy chce za tři až pět let, a to pod 500 tisíc Kč.

JEFF BEZOS (58)
Odhad jmění: 3,4 bilionu Kč

Firmu Amazon založil roku 1994 jako internetový obchod s (tištěnými) knihami, pak sortiment rozšiřoval. Dnes je největším e-shopem planety, nabízí též různé počítačové služby, provozuje internetovou televizi a natáčí drahé seriály (aktuálně třeba nepříliš povedená adaptace Pána prstenů). Ke 3. říjnu je podle Forbesu 3. nejbohatší na světě, z jeho jmění kupříkladu skoro 956 mld. korun ukrojil v roce 2019 rozvod.

Kdo je Jeff Bezos?

Video se připravuje ...

Bezosův pejsek Astro

Robot od Amazonu je o poznání skromnější, už ale funguje. Vypadá jako pejsek s obrazovkou místo hlavy, poháněn je umělou inteligencí Alexy. Spíš jde o hračku (60 cm, váha 10 kg), ale můžete ho ovládat třeba z práce, popojíždět po bytě a kamerou kontrolovat, zda jste zavřeli okna nebo co zrovna dělá váš skutečný pes. V domácnosti může být oporou třeba pro chřadnoucí seniory.Přečtěte si
pravlast
5. 10. 2022 • 11:16

A mohou klidně oba provozovat vesmírnou turistiku.Nejlépe bez návratu protože nám tady stále někdo podsouvá GreenDeal.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.