Bronzová Martina Sáblíková zajistila Česku další medaili z olympiády! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 18. srpna 2022

Svátek slaví Helena, zítra Ludvík

Bronzová Martina Sáblíková zajistila Česku další medaili z olympiády!

Martina Sáblíková mává ze stupňů vítězek po pětikilometrovém závodě v Pekingu
Martina Sáblíková mává ze stupňů vítězek po pětikilometrovém závodě v Pekingu (Beránek / Sport)

Pěstička křehké slečny ze Žďáru nad Sázavou vyletěla k nebi nad Čínou! Rychlobruslařka Martina Sáblíková (34) vyválčila pro sebe bronz a pro republiku jubilejní stou medaili z olympiád.

Dotáhla na tuhle metu úsilí slavných krajanů. Třeba Krpálka v Riu 2016 a v Tokiu 2020, Ledecké v Koreji 2018, Špotákové v Pekingu 2008, či hokejistů v Naganu 1998. Martina včera závodu na 5000 metrů vyhnala z bedny praneteř italské herecké divy Giny Lollobrigidy (94) a svoji velkou kámošku Francescu Lollobrigidaovou (31). Sama sebe tak obdarovala sedmým cenným kovem z Her a na nejdelší ženské trati se dostala na stupně vítězů na čtvrtých olympijských hrách v řadě. Stejně jako oštěpař Jan Železný.

Bronzová Martina Sáblíková! Po boji získala druhou českou medaili

Video se připravuje ...

„Pořád si neumím uvědomit, že jsem se zařadila vedle takové legendy,“ povídala s očima na vrch hlavy Sáblíková. Překonaly ji jen stříbrná Kanaďanka Isabelle Weidemannová a vítězná Nizozemka Irene Schoutenová. Martina jim zašla pogratulovat a pak už si vychutnávala tu svoji placku. „Netušila jsem, že placku budu mít. Jsem strašně šťastná, nemám slova, opravdu jsem nedoufala. Byly to nervy až do konce a pro moji hlavu jeden z nějtěžších závodů. Přesvědčit samu sebe, že na to mám, bylo hodně těžké. Že jsem tak vysoko, je pro mě neuvěřitelné,“ vyznala se ze svých báječných pocitů Martina Sáblíková.

Auta na náplavce 2021: Rozhovor s Martinou Sáblíkovou

Video se připravuje ...Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.