Temné pozadí skonu Pytlíka (†93): Zlomený Dyk u smrtelné postele | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 1. července 2022

Svátek slaví Jaroslava, zítra Patricie

Temné pozadí skonu Pytlíka (†93): Zlomený Dyk u smrtelné postele

Vojta Dyk
Vojta Dyk (Vratko Barcík)

Ve věku 93 let zemřel v pondělí literární historik Radko Pytlík. Odborník na dílo spisovatele Jaroslava Haška (†39) a také tatínek Vojty Dyka (36). Herec a zpěvák byl s rodinou u otcova lůžka až do jeho posledních chvil.

Aha! to potvrdila vdova po Pytlíkovi, kurátorka a spisovatelka Věra Dyková (69). „Manžel zemřel doma,“ upřesnila s tím, že byl její muž v poslední době velmi nemocný. „Naštěstí byl jeho odchod krátký a netrpěl. Nezlobte se, ale už nechci o tom dál mluvit,“ dodala. „Plánujeme rozloučení v kruhu rodinném,“ řekl k tatínkově skonu ČTK Vojta Dyk. Se svým synem si Radko Pytlík i přes velký věkový rozdíl rozuměl. „Vojtova činnost mě fascinuje. Je málo jeho koncertů, které jsem nenavštívil,“ řekl před časem. S Vojtou v jeho dětství hrával fotbal na Letné a snažil se ho přivést mezi intelektuály.

Vojta Dyk si 2 roky po svatbě s Táňou postěžoval: Doma mě nikdo neposlouchá!

Video se připravuje ...

Pytlík se zabýval také dílem Bohumila Hrabala (†82). Předmětem jeho odborného zájmu byla česká novodobá literatura od přelomu 19. a 20. století až po současnost. Po maturitě na pražském reálném gymnáziu vystudoval Pytlík češtinu, literární vědu a filozofii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Osobnosti Jaroslava Haška se týkala už jeho disertační práce.

Vojtěch Dyk vydává videoklip ke skladbě Šumavský otčenáš: Hudební pocta přírodě vychází symbolicky přesně v čase slunovratu

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.