Veronika Freimanová: Proč prošvihla možnost emigrovat?! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 4. července 2022

Svátek slaví Prokop, zítra je Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje

Veronika Freimanová: Proč prošvihla možnost emigrovat?!

Veronika se v talkshow dobře bavila. Freimanová svého rozhodnutí zjevně nelituje.
Veronika se v talkshow dobře bavila. Freimanová svého rozhodnutí zjevně nelituje.  (Foto - FTV Prima, archiv Freimanové, ara)

Přes 30 let si nechávala pro sebe, že mohla emigrovat. Veroniku Freimanovou (65) lákali slavní filmaři do filmu Nesnesitelná lehkost bytí podle knížky »zakázaného« Milana Kundery (92). Dokonce za ní přijeli i do tehdejšího Československa. 

Nejdřív vůbec nechápala, co se po ní chce. Hollywoodští filmaři totiž tehdy mladičké herečce napovídali, že se chtějí sejít kvůli natáčení obyčejné reklamy. „Byla to na Suntory whisky a na dva natáčecí dny. Nevěděla jsem, co to je, reklama pro mě tehdy byla něco nesmyslného, protože tady byl jenom pan Vajíčko. Přišla jsem tam, nevěděla jsem, o co jde, ale vyhrála jsem to,“ svěřila se po letech. „Měli jsme schůzku v Continentalu. Chtěli, abych ukázala nehty a zuby. Strašně mě to vyděsilo, vstala jsem, poděkovala a řekla jsem, že to nedělám,“ dodala.

Osudná schůzka

Celé to byla ale jen zástěrka pro tehdejší režim. Hollywoodský producent Saul Zaentz (†92), režisér Philip Kaufman (84) a hlavní kameraman Sven Nykvist (†83) tady byli na tajných obhlídkách na Nesnesitelnou lehkost bytí. „Chtěli se mnou mluvit, že bych se jim do toho typově hodila. Ptali se mě, jestli bych do toho šla, ale to by znamenalo odejít. Točit Kunderu v zahraničí určitě znamenalo emigrovat,“ dodala. Nakonec se ale rozhodla odmítnout, protože tehdy už byla v jiném stavu. Co na sebe ještě prozradila, sledujte dnes ve 21.35 hod. v 7 pádech Honzy Dědka na TV Prima.

V čem vězí jablko sváru Veroniky Freimanové a Vojty Kotka?

Video se připravuje ...

Mrzký honorář

Pokud by na nabídku kývla, určitě by si přilepšila i finančně. Veronika byla tehdy už sice obsazovanou herečkou, ale honorář brala směšný. Ve filmových ateliérech Barrandov tehdy měla 120 korun za den, za svoje první angažmá v Činoherním klubu, kde měla poloviční úvazek, 700 korun měsíčně.

Veronika Freimanová: Jakmile mi to venku začne klouzat, tak se děsím

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.