Boháč z českých seriálů! Jak přišel k desítkám milionů? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 7. února 2023

Svátek slaví Veronika, zítra Milada

Boháč z českých seriálů! Jak přišel k desítkám milionů?

První díl si nejenom získal nové fanoušky, ale mnohé rovnou odradil.
První díl si nejenom získal nové fanoušky, ale mnohé rovnou odradil. (Česká televize)

Muž mnoha profesí! To je Josef Prouza (63) alias úplatný šéf kriminálky Votočka z Božích mlýnů, který se objevil v první a třetí epizodě. Kromě herectví, choreografie a psaní blogu šéfoval marketingu v Sazce a za své působení si přišel na desítky milionů korun!

Dlouhých 16 let (1995 – 2011) byl Prouza věrný Sazce a kromě pozice marketingového ředitele zastával i funkci kreativního ředitele. To vše pod velením Aleše Hušáka (63), který v roce 2011 dostal společnost do insolvenčního řízení a byl na ni vyhlášen konkurz!

Nešetřil na něm

Není se čemu divit, že měla Sazka problémy. Hušák na svých ovečkách z vysokého managementu rozhodně nešetřil a miliony létaly vzduchem. Podle webu lidovky.cz si Josef během let 2004 – 2011 pěkně nahrabal. Jednalo se o částku 53,7 milionu korun! A to přitom částka nezahrnovala benefity, jako vozy, letenky nebo příspěvek na oblečení. Další dva miliony mu přistály na účtu za životní pojištění. Do konce života by tak nemusel pracovat, ale nic nedělání není pro Prouzu.

Konečně role

V hereckém světě není Josef neznámý. Režisér seriálu Jan Hřebejk (53) je jeho kamarád a poprvé ho obsadil do pidi role v Šakalích létech (1993). „Byl to manžel Gábiny Osvaldové, kde jsem hrál otce malého kluka z dejvické party, mého skutečného syna,“ popisuje Prouza na svém blogu s tím, že k filmu vytvořil i choreografii. Takže když mu zavolali z České televize, kvůli Božím mlýnům byl nadšený... Ale jen chvilku. „Tebe při obsazování role komunistického papaláše a policejní stvůry napadne moje jméno?“ vyčinil prý režisérovi, ale roli samozřejmě přijal. Závěrečný díl Božích mlýnů můžete sledovat v neděli 16. května ve 20.10 na ČT.

Režisér Jan Hřebejk v pořadu Prostor X

Video se připravuje ...

Stáhl se do ústraní

V souvislosti s insolvenčním řízením vyšlo najevo, že Hušákova roční mzda byla 15 milionů korun! Po krachu Sazky vzal nohy na ramena a stáhl se do ústraní. Podle dostupných informací tráví pár měsíců v roce na Menorce na svých rozlehlých vinicích a věnuje se pohostinství a potravinářství.

Hřebejk ho týral

Vzhledem k přátelství Hřebejka s Prouzou si režisér moc nebral servítky. „Jak mě týral na place darmo mluvit. Já se u vědomí mé pokročilé sklerózy text nadrtil velice těžce a na place Honza celý text kompletně překopal,“ popisuje s humorem Josef na blogu, jak probíhalo natáčení seriálu.

Boží mlýny: Originální videoklip k ústřední písni nového seriálu České televize

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.