Chtějí mě zabít, třásl se před smrtí Nedorost (†64) | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 10. prosince 2023

Svátek slaví Julie, zítra Dana

Chtějí mě zabít, třásl se před smrtí Nedorost (†64)

1988 - Josef Nedorost ve filmu Anděl svádí ďábla
1988 - Josef Nedorost ve filmu Anděl svádí ďábla (Foto: V. Hradská, pressdata.cz)

Z veselého charismatického chlapa se stal podivín, měl stihomam, že ho někdo sleduje a chce zabít. Vekslák z filmu Bony a klid Josef Nedorost (†64), který zemřel ve svém českobudějovickém bytě, se měnil před očima a jeho kolegové nestíhali zírat.

Otevřeně o tom promluvil režisér Tomáš Magnusek (36), který s Nedorostem celý loňský rok natáčel seriál Čechovi, v němž mu dal roli gaunera Róny. „On neustále říkal, že ho chce někdo zabít. Josef byl velmi inteligentní, vzdělaný, ale pořád mluvil o tom, jaký je svět, že ho sledují,“ svěřil Nedělnímu Aha! Magnusek.

Žil jako agent

„Stále měnil telefony, myslel si, že ho odposlouchávají. Představte si, že měl asi sedm telefonních čísel. Žil prostě jako agent,“ popsal po Nedorostově smrti režisér. V poslední době si velmi často volali, ale poslední tři týdny se mu neozýval. Zpráva o tom, že jeho tělo minulý týden nalezla policie v jeho bytě, ho šokovala. „On žil ve své ulitě v ústraní v českých Budějovicích, takový odchod z tohoto světa si ale nezasloužil,“ řekl Magnusek.

Video se připravuje ...

Jako bezdomovec

Režisér si Josefa jako herce velmi pochvaloval. „Byl boží. Když jsem ho viděl v pokračování Bony a klid, tak se mi tam líbil, proto jsem ho chtěl do svého seriálu,“ vysvětlil, proč ho obsadil. Jenže když Nedorost přijel na natáčení, skoro nikdo ho nepoznal. „Byl to úplně jiný člověk. Vypadal jako bezdomovec, byl tlustý...“ vzpomínal.

Velký podivín

Na Nedorostovi se zcela evidentně podepsala těžká nemoc, meningoencefalitida, kvůli které před lety ochrnul a nemohl chodit. Psychika se mu změnila, žil v ústraní jen s matkou a podle sousedů to byl velký podivín. Na jedné adrese si na něj stěžovali, na druhé o něm ani nechtěli mluvit. „Já jsem z Budějovic a kámoš ho měl za souseda. A můžu říct, že bych vedle něj bydlet nechtěl… Schizofrenik a nechtěl se léčit. Peklo!“ popsal Nedělnímu Aha! člověk z Českých Budějovic.

Video se připravuje ...Přečtěte si
libormer
2. 8. 2020 • 23:59

Po onemocnění mozku se zkrátka změnil. Jinak nezapomenutelný herecký typ. Ať je mu země lehká.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.