Nečekaná předpověď počasí: Zimní bundy nechte ve skříni!

Z mechu koukají kloboučky hříbků, a dokonce rozkvetly i fialky! Tak vypadá letošní prosinec. Teplé počasí zatím nedovolilo přírodě uložit se k zimnímu spánku.
Vášnivý houbař a čtenář Aha! Jiří z Kutnohorska předpokládal, že letošní houbařská sezona skončí na začátku listopadu jako obvykle. Hříbky ale rostou stále. A ze čtvrteční výpravy do lesa se nevrátil jen s plným košíkem, ale i se svazečkem kvetoucích fialek. „Když rostou houby, proč by nekvetly fialky?“ směje se Jiří. Výrazné ochlazení se nechystá ani v nejbližších dnech. Teploty se budou pohybovat okolo pěti stupňů, mrznout bude jen výjimečně nad ránem. V úterý by mohlo i v nižších polohách sněžit, bílá nadílka ale bude hned tát.
Jak bude?
Dnes: skoro jasno, místy mlhy. Den 1 až 6 °C.
Zítra: oblačno, mrznoucí mlhy, náledí, občasný déšť, na horách sněžení. Noc -5 až 0 °C, v Čechách místy kolem +2 °C, den 4 až 8 °C.
Neděle: oblačno, místy přeháňky, na horách sněhové. Noc 6 až 2 °C, den 5 až 9 °C.
Pondělí: oblačno až zataženo, místy přechodně i polojasno, déšť. Den 2 až 6 °C, den 5 až 9 °C.
Úterý: oblačno až zataženo, na většině území déšť, místy i se sněhem. Den -1 až +3 °C, den 3 až 7 °C.