Smrt herce Kubáta (†30): Proč nechodil na kontroly? Rodině tvrdil, že je nevynechává... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 8. prosince 2022

Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav

Smrt herce Kubáta (†30): Proč nechodil na kontroly? Rodině tvrdil, že je nevynechává...

Aleš Kubát s Jiřím Lábusem
Aleš Kubát s Jiřím Lábusem (Facebook)

Vedle šoku a smutku nad nečekanou smrtí mladého herce Aleše Kubáta (†30), který si zahrál i v seriálech Ordinace v růžové zahradě a Cesty domů, se mnoho lidí ptá, proč nechodil na pravidelné kontroly, když už v minulosti s nemocí jednou bojoval. Odpověď je šokující...

Smrt mladého a talentovaného člověka plného plánů do budoucna je srdcervoucí v každém případě, avšak o to více, když se jí možná dalo předejít. Aleš před pěti lety rakovinu už jednou porazil, když mu vyoperovali malý nádor. Jenže uvěřil, že je vyléčený a návrat zákeřné choroby podcenil. Proč ho k pravidelným kontrolám nedonutila milující rodina? „On nám vždycky přísahal, že půjde,“ prozrazuje deníku Aha! jeho zdrcená sestra Kateřina. „A pak říkal, že byl, abychom mu s tím furt dali pokoj,“ dodává s tím, že Aleš zřejmě chtěl věřit, že je vyléčený.

Teď se Kateřina rozhodla apelovat na všechny lidi, kteří si v minulosti onkologickým onemocněním prošli, a podceňují jej třeba stejně, jako Aleš, aby se o sebe starali. Jeho smutný příběh může svým varováním zachránit mnoho životů. „Celý život se snažil lidem pomáhat, žebrákům na ulicích dával své poslední peníze. Bylo v něm obrovské dobro. Je důležité, aby lidé jeho příběh znali, a svým varováním pomáhal dál,“ pláče sestra. Kubát podlehl v noci z 25. na 26. prosince otravě krve z prasklého nádoru, o kterém se dozvěděl ten den ráno. Necelý rok poté, co zemřel na dálnici při nehodě jeho největší kamarád herec Jakub Zedníček (†27).

„Vánoce jsme trávili u rodičů v Chrudimi. Aleše pobolívalo břicho, jenže myslel si, že to je jen žlučník nebo že něco špatného snědl. Na Boží hod ráno nám ale říká, pojďte sem, já to mám nějaký tvrdý. Odjeli jsme s ním okamžitě do nemocnice, a tam mu po ultrazvuku sdělili, že má metastáze a veliký nádor na ledvinách,“ prozradila Kateřina už o víkendu. Začala se plánovat léčba, jenže ještě ten den Aleš zemřel...Přečtěte si
jasnovidec01
1. 1. 2019 • 02:07

Odjeli jsme s ním okamžitě do nemocnice, a tam mu po ultrazvuku sdělili, že má metastáze a veliký nádor na ledvinách,“ prozradila Kateřina už o víkendu. Začala se plánovat léčba, jenže ještě ten den Aleš zemřel.. nepodcenily doktoři taky něco?proč si ho tam hned nenechaly? Když zjistily jak je vážně nemocný ???

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.