4 měsíce od smrti Herze (†83). Zoufalá partnerka Hudečková: NEMŮŽE HO POHŘBÍT - Potřebuje zahradníky! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 6. prosince 2023

Svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož / Benjamín

4 měsíce od smrti Herze (†83). Zoufalá partnerka Hudečková: NEMŮŽE HO POHŘBÍT - Potřebuje zahradníky!

Juraj Herz s Martinou Hudečkovou.
Juraj Herz s Martinou Hudečkovou. (Marek Hofman, Profimedia.cz, ara)

Přestože to jsou už skoro čtyři měsíce, co zemřel Juraj Herz (†83), poslední místo odpočinku ještě nenašel. Zabránila v tom bujná příroda na Jindřichohradecku. Urnu tedy má režisérova životní přítelkyně a herečka Martina Hudečková (54) stále doma.

Než režisér filmů Spalovač mrtvol, Petrolejové lampy, Upír z Feratu nebo Holky z porcelánu zemřel, vyjádřil dvě přání. Nechtěl veřejný pohřeb a svěřil se, že by byl rád rozptýlen mezi vrbičkami na milované chalupě na Jindřichohradecku. První přání mu rodina splnila. Tedy Martina, syn z prvního manželství, herec Michal Herz (57) a dcera, manažerka kavárenské sítě Annelie (29), kterou má režisér s herečkou Terezou Pokornou (57).

„Druhé přání Jurajovi také vyplníme, otázkou je ale kdy,“ řekla deníku Aha! Hudečková. „Právě jsem na chalupě. Dva roky jsme tu kvůli Jurajově nemoci nebyli a ty jeho vrbičky nevídaně vyrostly a rozrostly se,“ popsala herečka Místo, kde si režisér přál být rozptýlen, se tedy musí upravit. „Už jsem zavolala zahradníkům z Jindřichova Hradce, aby to tu dali do pořádku,“ prozradila Martina. Kdy potom dojde ke smutečnímu aktu, záleží na tom, jak se Martina časově dohodne s režisérovými dvěma dětmi a jejich rodinami.

Zahradní slavnost nebude

Martina nejdřív zamýšlela udělat na chalupě společně s rozptylem i zahradní slavnost, na které, když si režisér nepřál pohřeb, by se s Jurajem rozloučili i všichni jeho přátelé a kolegové. „Byl to takový spontánní nápad. Postupem času jsem přišla na to, že by to bylo příliš teatrální. Akt provedeme pouze v kruhu rodiny,“ rozhodla se nakonec.

 Spisovatelka Zinnerová o zesnulém Herzovi (†83): Byl vzteklý a šlo mu jen o peníze!

Video se připravuje ...Přečtěte si
ivanak
26. 7. 2018 • 08:43

Opět titulek jako hrom.Zoufalá Hudečková........kdyby chtěla,tak už mu to přání splnila dávno a nebude kydat takový nesmysly.

13352
26. 7. 2018 • 07:44

a co brání paní Hudečkové vzít zahradní náčiní a upravit to sama? na to nepotřebuje zahradníky...jenže to by musela trochu pohnout tělem a to jde těžko, že? výmluva na bujnou přírodu? jen lenost to je

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.