Machálková a synové Bořka Šípka (†66): OBJEDNALI MU HROB V ČÍNĚ! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 6. prosince 2023

Svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož / Benjamín

Machálková a synové Bořka Šípka (†66): OBJEDNALI MU HROB V ČÍNĚ!

Leona vychovává syna Artura, kterého má se Šípkem.
Leona vychovává syna Artura, kterého má se Šípkem. (Foto Aha! – Daniel Černovsky, Martin Přibyl, ara)

Zdálo se to nemožné, ale smrt Bořka Šípka (†66) stmelila rodinu a podle Leony Machálkové (50) spolu vychází čím dál lépe! Dokonce společně řeší hrob, kde spočine jeho urna. Pracuje se na něm v Číně! Šípkovy ostatky jsou zatím na místě, kde to opravdu miloval.

Krátce po smrti věhlasného architekta Bořka Šípka, který byl za vlády Václava Havla (†75) dvorním designérem na Pražském hradě, se zdálo, že se pozůstalí natolik rozkmotří, že spolu snad už nikdy nepromluví.

Milé setkání
Vše ale spravil čas. „Jsme na sebe milí a komunikujeme velmi slušně. Nedávno jsem se dokonce potkala s Bořkovým synem Daliborem, který mi chtěl někoho představit a bylo to moc milé,“ popsala vztahy v rodině Machálková.

Syn se stará
Jako rodina také musí vyřešit, jak bude vypadat Šípkovo místo posledního odpočinku. Jeho hrob bude na Olšanských hřbitovech. „Sešli jsme se všichni a společně se dohodli, jak hrob bude vypadat.

Bude to krásný hrob, který bude odrážet Bořkovo dílo,“ prozradila Leona. Celou záležitost ohledně výroby hrobky vložili pozůstalí do rukou Šípkova syna Milana (32). Ten dostudoval audiovizuální návrhářství a žije trvale v Číně.

Urna v Boru
Ani osmnáct měsíců po smrti se Šípek hrobu zatím nedočkal. Podle informací Aha! se má na jeho zhotovení použít vzácný mramor, jeho dodání a následné zpracování trvá déle.

Urna s ostatky Bořka je mezitím uložena ve sklárně v Novém Boru. Jedná se o místo, kde známý umělec tvořil a často ho tam doprovázel i jeho syn Artur, kterého měl s Machálkovou.

Designéra zabila rakovina slinivky
Legendární designér Bořek Šípek onemocněl rakovinou slinivky v roce 2015. I přes veškerou léčbu zákeřné nemoci podlehl 13. února 2016. Jeho díla lze vidět po celém světa.

Leona Machálková: Jaké má vztahy s dětmi Bořka Šípka?:

Video se připravuje ...Přečtěte si
IngKecner
7. 8. 2017 • 18:37

Někdo se chodí modlit za duši, ale je dobré že se začali respektovat.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.