Nemocní Hlaváčová a Munzar: Dcera má záložní plán! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 21. května 2022

Svátek slaví Monika, zítra Emil

Nemocní Hlaváčová a Munzar: Dcera má záložní plán!

Herci Jana Hlaváčová a Luděk Munzar se už bez pomoci druhých neobejdou.
Herci Jana Hlaváčová a Luděk Munzar se už bez pomoci druhých neobejdou. (Foto Aha! – Robert Klejch, Herminapress.cz, ara)

Péče o rodiče je pro Báru Munzarovou (45) na prvním místě. Kvůli zdravotnímu stavu táty Luďka Munzara (84) a mámy Jany Hlaváčové (79) herečka před časem polevila i v práci. Přestože rodiče vše zatím zvládají, má už připravený záložní plán.

„Jsem šťastná, že jsme spolu v jednom domě. Máme samozřejmě oddělená patra, a když nechceme, tak se nevidíme týden. Nicméně, teď už máme zavedený domácí telefon, takže si voláme,“ svěřila Bára, která spolu s rodiči, dcerou Aničkou (14) a partnerem, hercem Martinem Trnavským (47), žije ve vile v pražských Modřanech.

Náhradní péče
„Se sestrou jim máme co vracet. Teď mluvím o morální a etické rovině. Zatím to vracíme svépomocí. A když nebudeme moct, tak najdeme hodnou paní pečovatelku,“ prozradila herečka, která před dvěma lety polevila kvůli rodičům v práci. Jejího otce totiž trápí artróza, ke které se přidaly problémy s ledvinami. Před měsícem navíc kvůli slabému infarktu podstoupil náhlou operaci srdce. Její matka zase nějaký čas bojovala s těžkými depresemi a léčí se s Parkinsonovou chorobou.

Společný život
Přestože herečka zatím nemusí být s rodiči 24 hodin denně, rozhodla se jim s předstihem zajistit domácí ošetřovatelku – pro případ, že by se jejich zdravotní stav zhoršil! „Jsem ráda, že jsme pod jednou střechou a můžu tam být do deseti vteřin, když je potřeba. Žiju si svůj život a kdyby nebylo zbytí, tak se dá péče zařídit s nějakou pomocnicí. Už je částečně zařízená paní na hlídání pro rodiče, kdyby bylo potřeba,“ řekla Bára v Českém rozhlase.

Výčet Munzarových zdravotních problémů
*Přišel o ledvinu – následky rakoviny
*Problémy s klouby – artrózou trpí už několik let
*Infarkt – v březnu prodělal slabý infarkt a musel na operaci srdce

A tohle ho trápilo v minulosti
*Vředy na dvanácterníku – léčil se s nimi už v 60. letech
*Rakovina – nejdříve v 90. letech prodělal rakovinu ledvin a o několik let později i prostaty
*Operace šedého zákalu – v roce 2013 podstoupil zákrok

Výčet zdravotních problémů Hlaváčové
*Parkinsonova nemoc – začala s ní bojovat v roce 2011
*Deprese – k onemocnění se přidaly i deprese, kvůli kterým nebyla schopná vyjít z domu

Na rozhovor s Janou Hlaváčovou se můžete podívat zde:

Video se připravuje ...

 Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.