Zesnulý herec z Ulice Tomáš Valík (†51): Přísně skrývaný pohřeb! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 6. října 2022

Svátek slaví Hanuš, zítra Justýna

Zesnulý herec z Ulice Tomáš Valík (†51): Přísně skrývaný pohřeb!

Tomáš Valík ve svém posledním filmu, který mapuje život ženy s nevyléčitelnou nemoci.
Tomáš Valík ve svém posledním filmu, který mapuje život ženy s nevyléčitelnou nemoci. (Foto archiv TV Nova, Norbi Kovács a Facebook )

Neuplynul ani týden od smrti oblíbeného pekaře ze seriálu Ulice a Tomáš Valík (†51) byl zpopelněn. A bez obřadu!

Herec řadu let statečně bojoval se zákeřnou nevyléčitelnou nemocí, kterou tajil všem, včetně svých nejbližších. Proto to byla právě rodina, která si nepřála veřejné rozloučení a rozhodla se pro kremaci.

„Tomáš přišel už o rodiče. Byl ze šesti sourozenců a nejblíž měl k nejstarší sestře Růženě. Ta se určitě postará o urnu a až se vše uklidní, Tomáš bude řádně pohřben,“ řekl deníku Aha! zdroj z okolí Valíka. A protože jeho rodina pochází z Opavy, ostatky spočinou právě tam s těmi nejmilejšími.

Kdy svého milovaného rodina pohřbí, se nedá odhadnout. Zádušní mše, kterou vedl hercův kamarád a římskokatolický kněz Ladislav Heryán, už proběhla. A během ní mu dali jeho nejbližší poslední sbohem. A s úsměvem. Tomáš byl podle kněze veselý, i když onemocněl hodně závažnou nemocí. Proto o ní ani nemluvil a radši se smál, nechtěl rodinu a kamarády trýznit.
Tomáš Valík zemřel v sobotu na jednotce intenzivní péče Kliniky infekčních, parazitárních a tropických nemocí v pražské Nemocnici Na Bulovce.

Premiéra 2017 aneb Jeho poslední role
Už tam se setkal s nevyléčitelnou nemocí. Naposledy se Valík objevil před kamerou ve filmu režiséra Dana Svátka (41) Touha motýla. Natáčel se pět let a do kin bude uveden v polovině příštího roku. Scénář byl napsán podle skutečné události. Snímek pojednává o peripetiích ženy, která onemocněla zákeřnou a téměř nevyléčitelnou chorobou. Tomáš paradoxně ztvárnil člověka, který o tuto ženu usiluje. „Je to moc smutný,“ řekl deníku Aha! režisér Svátek a dodal, že Valík všechny své scény natočil před třemi lety. „A zahrál to výborně. Tehdy bych vůbec netušil, že mu něco je. Byl plný síly, optimismu a chuti pracovat. Je mi to hodně líto, že nepřijde na premiéru,“ řekl Svátek.


Pozitivní vzkaz před smrtí
Snažil se smířit se s tím, co ho potkalo. A všichni mu drželi palce, aby mu bylo zase dobře. Tomáš se ke své tragédii postavil po svém. Snažil se v sobě koncentrovat pozitivní energii. „Bod síly je v přítomném okamžiku. Beru si všechnu svoji sílu zpět. Jsem silný, jsem zdravý, jsem v bezpečí,“ vzkázal před smrtí všem, kteří se obávali, že je mu zle. Snažil se být do poslední chvíle pozitivní.Přečtěte si
molinari
16. 10. 2016 • 13:18

vsechny svou smrti zaskocil. myslim. ze toho na rodinu bylo prilis. Tomas se nesveroval. mel dve tvare.

mejlika
15. 10. 2016 • 07:53

Ty hloupá náno amplitudová, proč to asi psal, to ti nedojde??? NE, protože ty nemáš žádný mozek, pouze umíš na diskuzích psát ty svoje oplzlosti!

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.