Blaženě ze Slunce, seno je 50: Trpí kvůli Troškovi! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 26. ledna 2022

Svátek slaví Zora, zítra Ingrid

Blaženě ze Slunce, seno je 50: Trpí kvůli Troškovi!

Veronice neřeknou jinak než Blaženo.
Veronice neřeknou jinak než Blaženo. (Foto Aha! – Mária Rušinová, ara )

Natočila jen pět filmů, přesto je to jednou z nejfrekventovanějších hereček na televizních obrazovkách v českých domácnostech. Troškova trilogie Slunce, seno..., v níž si zahrála Blaženu, se totiž minimálně třikrát ročně reprízuje. Veronika Kánská, která právě slaví 50. narozeniny, tím ale dost trpí! Proč?

Herectví se nikdy nevěnovala a její role jí tak zůstala na celý život. „Blaženy se nezbavím, to je nálepka, kterou mě označují všichni, až mě to štve. Každému říkám: Já se jmenuji Veronika! Jenže lidi si mě spojují s Troškovými filmy a nikdo mi to neodpáře,“ krčí Kánská rameny.

Dítě nebylo její
Díky častému reprízování filmu si lidé také myslí, jak na něm stále vydělává. V mnohých to vzbuzuje závist. „Národ si pořád myslí, že za každou reprízu mi přistane na účtě několik tisíc. Není to pravda! A také si všichni myslí, že dítě v posledním díle je moje dcera. Ta se ale narodila až tři roky po natáčení,“ říká.

Uzavřená kapitola
Dnes Veronika pracuje jako knihovnice a na práci před kamerou už jen vzpomíná. „Je pravdou, že jsem se přihlásila na DAMU, tedy dala jsem si přihlášku. A nevzali mě. Nejsem člověk cílevědomý, ani ambiciózní, takže jsem se tím nechala odradit a odpískala to. Když mě někde nechtějí, tak se tam necpu,“ říká Kánská. „Ale Discopříběh 2 byl docela prima. A pak se ještě po letech ozval Zdeněk Zelenka, kterému jsme hrála maličkou roli emigrantky v Kanadský noci s Dagmar Havlovou. Takže k herectví přistupuju tak, že je to jen určitá část mého života,“ dodává.Přečtěte si
ararat
13. 10. 2016 • 19:30

ano NÁNO -bello- neříkej,že si to zase neviděla jsi frustrovaná a frustrovaní lidé dělají zoufalé věci a to je tvůj případ. 13. 10. 2016 16:45

-bello-
13. 10. 2016 • 16:45

Slunce seno + Blažena = pohoda

lalia
13. 10. 2016 • 14:49

Trpí kvůli Troškovi?Tomu může poděkovat.Hrála dobře a bude na věky v srdci vděčných diváků.To se každému nestane.Myslím,že trpí,kvůli Troškovi neřekla nikdy Veronika,ale chytří novináři.No Bože,že ji někdo někdy řekne Blaženo.To není nadávka,jen hezká vzpomínka.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.