Křtiny nejmladšího člena švédské královské rodiny: Sahali na něj jako na svátost! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 26. ledna 2022

Svátek slaví Zora, zítra Ingrid

Křtiny nejmladšího člena švédské královské rodiny: Sahali na něj jako na svátost!

 Pyšní rodiče Karel Filip (37) a princezna Sofia
Pyšní rodiče Karel Filip (37) a princezna Sofia (Foto: Reuters, Profimedia.cz)

V kapli královského paláce ve Stockholmu se dveře netrhnou – co čtvrt roku, to jedny křtiny. Zatímco v květnu byl jejich hlavním aktérem princ Oskar (6 měs.), teď se vše točilo kolem jeho o měsíc mladšího bratránka Alexandra.

Obě dcery krále Karla XVI. Gustava (70) už vychovávají dvě děti. Korunní princezna Viktorie (39) dceru Estelle (4) a syna Oskara, mladší Madeleine (34) zase Leonor (2) a Nicolase (1). Jejich bratr Karel Filip (37) však se založením rodiny dlouho otálel. S manželkou, bývalou modelkou Sofií (31), se dočkali až letos v dubnu.Zabavil ho až bratránek

Malý Alexandr Erik Hubertus Bertil, jak zní jeho celé jméno, je pátý v nástupnické linii na švédský královský trůn. A teď si, stejně jako jeho bratránci a sestřenky, i on užil velký den. Na jeho křtiny se sjela celá královská rodina a zástupy hostů a Alexandr byl v centru dění. A to doslova. V jednu chvíli se kolem něj totiž všichni seběhli a chtěli si na něj sáhnout jako na posvátnou sošku. Roztomilý prcek si z toho ale nic nedělal a choval se jako spořádaný, možná i trochu znuděný monarcha. Nebrečel, nehulákal a obhlížel dění kolem sebe. Ožil až ve chvíli, kdy se jeho máma posadila vedle své švagrové, princezny Madeleine, a Alexandr si tak mohl pohrát s bratránkem Oskarem.

110 stará košilka
Princ Alexandr vypadal během křtin trochu jako panenka ze začátku 20. století. Rodiče ho totiž dle tradic navlékli do dlouhé košile z roku 1906, kterou měl na sobě při křtinách i jeho dědeček, král Karel XVI. Gustav.
Alexandra nejvíc zaujal bratránek Oskar.Přečtěte si
st.rec
12. 9. 2016 • 09:00

Královská rodina pomalu a jistě končí,příští už bude šáh,immám nebo nějaký oslám,kozobodač zahalený.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.