Hvězda Kameňáku Josef Laufer (76): Jeho lásce Ireně selhávají ledviny, játra i mozek! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 19. června 2024

Svátek slaví Leoš, zítra Květa

Hvězda Kameňáku Josef Laufer (76): Jeho lásce Ireně selhávají ledviny, játra i mozek!

Herec s manželkou Irenou.
Herec s manželkou Irenou. (Foto Aha! – Alexandr Malachovský, David Malík)

Jakoby se po něm slehla zem. Hvězda Kameňáku Josef Laufer (76) se téměř přestal ukazovat na veřejnosti. Uzavřel se ve svém pražském bytě a soustředil se na jediné. Musí zachránit manželku, které začaly selhávat ledviny, játra a i dokonce i vědomí.

Lauferova manželka, slavná kostýmní výtvarnice Irena Greifová (77), dostala toxický šok a už tři měsíce bojuje o život na anesteziologicko-resuscitačním oddělení. „Je to strašná nemoc, přežije ji deset procent lidí. Dokážete si tedy představit, jak mi je,“ řekl smutně Laufer. „Teď konečně po měsících manželku z přístrojů odpojili, na ARO ale leží stále. Zdaleka není vyhráno,“ dodal herec a zpěvák.

Velké trápení
Nemoc milované ženy, se kterou je už padesát let, ho absolutně paralyzovala. „Nebyl jsem schopen ničeho. A jak jsem se trápil a stresoval, dostal jsem akutní zánět žlučníku. A když mě operovali ve stejné nemocnici jako leží manželka, byl to zdrcující pocit,“ netají herec a zpěvák. Za svou paní jinak jezdil a jezdí denně.

Malá úleva
„Jediný den jsem nevynechal,“ říká s tím, že i dcera je teď v Praze a maminku pravidelně navštěvuje. Jinak se věnuje humanitární činnosti a s OSN pendluje stále po světě. O svoji ženu, kterou odpojili od přístrojů, se sice Laufer stále bojí, trochu se mu už ale ulevilo. „Jenom opravdu trošku. A i když by to všechno dopadlo dobře, žena se musí všechno učit znovu, včetně motoriky,“ komentuje sklesle zpěvák, který se tak octne v pozici člověkam, jenž má vedle sebe místo manželky malé dítě, jemuž musí se vším pomáhat.Autor:  Michaela Remešová

Přečtěte si
-bello-
31. 7. 2016 • 23:43

Neumím si to představit 50 let manželství.Je to úžasný Musí mu být strašně

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.