Drsné natáčení Arabely: Zpitý Dlouhý, zmrzlý Sovák a těžce zraněná Andresíková! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 26. března 2023

Svátek slaví Emanuel, zítra Dita

Drsné natáčení Arabely: Zpitý Dlouhý, zmrzlý Sovák a těžce zraněná Andresíková!

Fotografie
Fotografie (internal)

Chybělo málo a pohádkový seriál Arabela byl bez čaroděje Viga Jiřího Sováka (†79) a čarodějnice Jany Andresíkové (73). Herečka skončila na dlouhé měsíce v nemocnici s poraněnou páteří po pádu z koštěte a herec málem umrznul pár kilometrů od vlastního domu.

Sněhová kalamita
Hned první natáčecí den šlo Sovákovi alias čaroději I. kategorie Vigovi o život. Když ho v noci odvážel řidič z natáčení na chatu za Prahou, přišla sněhová kalamatita. Auto s hercem nedokázalo vyjet velký kopec, a tak Sováka naložili do autobusu. „Jenže ouha, přes silnici ležely spadlé kmeny. Nezbylo, než se vrátit. Při otáčení ujel autobusu zadek a už jsme viseli ze stráně,“ vzpomínal herec v knize Sovák a jeho spisy. Zatímco šel řidič pro pomoc, herec zůstal ve vymrzlém autobusu dvě a půl hodiny, než ho zachránil muž z vedlejší vesnice, který ho vzal k sobě domů.

Pád z koštěte
Čarodějnice Jana Andresíková zažila během natáčení pravé peklo na zemi. Nešťastně spadla z koštěte a poranila si páteř, kterou už měla zničenou z vážné autonehody. Musela podstoupit opět dlouhé léčení a nemohla se účastnit dokončovacích prací na seriálu. Proto ji také při postsynchronech propůjčila svůj hlas herečka Jana Dítětová (†65).

Alkohol na place
Představitel Petra Majera Vladimír Dlouhý (†52) se prý během natáčení potýkal s velkými problémy s alkoholem. „Když jsme spolu mluvili těsně před klapkou, ucítil jsem alkohol. Zeptal jsem se ho, jestli pil. Vzal si mě stranou a říkal, že má strašné bolesti v žaludku... A že se mu to zklidní, když si dá skleničku,“ prozradil režisér Václav Vorlíček (84).

Nenažraný pes
Jezevčík Pajda, ve kterého se proměnil Vladimír Menšík (†58), nadělal velké nepříjemnosti hlavně rekvizitářům. Při natáčení scény velké hostiny prý neustále strhával ubrusy i s jídlem ze stolu. Proto nakonec museli rekvizitáři udělat tabuli z věcí, které mu nechutnaly, jako byla třeba pěna na holení místo šlehačky.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.