Josef Carda dostal chuť na hruškovici: Při pádu ze stromu se těžce zranil! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 16. června 2024

Svátek slaví Zbyněk, zítra Adolf

Josef Carda dostal chuť na hruškovici: Při pádu ze stromu se těžce zranil!

Josef si nyní nějaký čas nezahraje.
Josef si nyní nějaký čas nezahraje. (Foto Aha! – Pavel Machan)

Tomu se říká pech! Josef Carda (58) alias sporťák Retarda z Tele Tele česal o víkendu na chalupě hrušky. Už se viděl se sklenkou dobře vypálené hruškovice, když pod ním povolil žebřík a herec tvrdě dopadl na zem! Bylo podezření na pneumotorax neboli propíchnutou plíci!

Místo k vytoužené pálenici tak Carda bez prodlení putoval kvůli velkým bolestem na hrudi do nemocnice. Vypadalo to, že si pádem propíchl plíci.

„Rentgen naštěstí ukázal jen čtyři zlomená žebra,“ prozradil Aha! dobrý přítel zraněného. Má taky chalupu blízko Ústí nad Labem jako právě potlučený herec. „Prý to ale stejně při sebemenším pohybu strašně bolí. Nemůže chodit, stát ani ležet,“ dodal soucitně.

Zrušil divadlo
Co čert nechtěl, Carda se už v podobné roli zraněného ocitl v divadelní komedii Nebyla to Pátá, ale Devátá. Tam mu úlohu chlapa zafačovaného po nehodě přisoudil režisér Jiří Menzel (76). Hra je velmi úspěšná, už dosáhla 300 repríz. Jenže teď si v ní Josef Carda nějaký čas nezahraje. Dnešní představení v pražském Divadle U Hasičů se kvůli hercově vážnému zranění ruší.

Bolí jako čert
Žebro se podle lékařů láme dvojím způsobem. Buď v místě působení tlaku na žebro, kdy se láme prasknutím vnitřní části s ostrými úlomky a mohou být poraněny plíce. Anebo je žebro zmáčknuto a dochází ke zlomení v místě největšího zaoblení, což je mnohem méně nebezpečné. Každopádně každý, kdo měl žebra byť jen naražená, ví, že bolí jako čert.Autor:  höh

Přečtěte si
radar666
18. 9. 2014 • 11:41

Jen idiot může o člověku,který šel česat hrušky napsat že měl chuť na hruškovici.Ne všichni herci jsou závislí na alkoholu,autor zřejmě je neboť slovo hruška mu evokuje hruškovici.Než začne opět něco psát ,měl by se nechat na tu závislost léčit.

britva
18. 9. 2014 • 08:36

dobrej borec a bavič držím palce na brzké uzdravení

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.