Prokletí domácích týmů trvá: pořadatel MS nevyhrál zlato už 25 let! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 21. července 2025

Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdaléna

Prokletí domácích týmů trvá: pořadatel MS nevyhrál zlato už 25 let!

Slovenské hvězdy opouštějí scénu s ostudou...
Slovenské hvězdy opouštějí scénu s ostudou... (ČTK – Jan Koller)

Připomíná to »danajský dar«, po kterém jako bájná Troja lehnou popelem naděje pořadatelské země. Hostit hokejový šampionát už dopředu znamená národní tragédii. Vždyť po vyřazení Slováků je jasné, že domácí tým nezíská na šampionátu zlato už po pětadvacáté za sebou! Naposledy jej v Moskvě 1986 urvala nadupaná sborná.

Od té doby jen slzy a hořké zklamání. Jako Slováci. I vlastní fanoušci se jim smějí: vždyť jejich supertým v Bratislavě porazil jen Slovince, a to s do krve odřenýma ušima (3:1 gólem v posledním minutě).

Pak následovaly čtyři prohry o gól. „Vždycky jsme je dostali ve třetí třetině, to už něco znamená. Báli jsme se. A to tu hráli nejlepší hokejisté, jaké Slovensko má,“ povzdechl si po osudné prohře s Finy Michal Handzuš.

Tak tak, hrát před vlastním publikem je extrémně svazující. Poznali to například Rusové v Petrohradu 2000, kde se všemi největšími hvězdami hráli jen o záchranu. Nebo rozjetí Češi o čtyři roky později, kteří zčistajasna prohráli v Praze ve čtvrtfinále s USA.

Celá země je pak v depresi. I proto mluvil slovenský kouč Glen Hanlon, jako kdyby zavinil srážku dvou vlaků. „Myslím teď především na hráče a jejich rodiny,“ vypravil ze sebe po chvilce mlčení.

Kdyby se možná Slováci tolik nesoustředili na ten průměrný český tým, jak Jágra a spol. nazvala jejich média (sami si čtvrtfinále nezahrají počtvrté za sebou!)... Takhle kletba trvá a zrušit ji je třeba v Česku v roce 2014.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.

Známé celebrity
Agáta Hanychová • Anna K. • Anna Slováčková • Artur Štaidl • Bolek Polívka • Dagmar Havlová-Veškrnová • Dagmar Patrasová • Daniela Písařovicová • Dominika Gottová  • Eva Burešová • Eva Samková • Felix Slováček • Filip Blažek • František Ringo Čech • Hana Gregorová • Hana Zagorová • Helena Vondráčková • Hynek Čermák • Iva Kubelková • Ivana Gottová • Iveta Bartošová • Jakub Prachař • Jan Čenský • Jan Kraus • Jana Adamcová Nováková • Jana Boušková • Jaroslava Obermaierová • Jiří Bartoška • Jiří Krampol • Jiřina Bohdalová • Jitka Čvančarová • Josef Kokta • Karel Gott • Karel Šíp • Kate Middleton • Kateřina Brožová • Libor Bouček • Linda Rybová • Lucie Bílá • Lucie Borhyová • Lucie Šafářová • Lucie Vondráčková • Lukáš Vaculík • Mahulena Bočanová • Marek Eben • Marta Kubišová • Martin Dejdar • Michal David • Monika Marešová-Poslušná • Ondřej Gregor Brzobohatý • Pavla Tomicová • Petr Janda • Rey Koranteng • Sára Affašová  • Sara Sandeva • Simona Krainová • Štefan Margita • Taťána Kuchařová • Tatiana Dyková • Tereza Kostková • Tomáš Plekanec • Václav Neckář • Veronika Arichteva  • Veronika Gajerová • Veronika Žilková • Vojtěch Dyk • Vojtěch Kotek • Zdeněk Pohlreich • princ George • princ Harry