Roman Turek: Přijde bouřka... | Ahaonline.cz

Svátek slaví Jiří, zítra Marek

Roman Turek: Přijde bouřka...

Jihočeši se vytratili z ledu, Pardubičtí rozjeli vítězný vláček...
Jihočeši se vytratili z ledu, Pardubičtí rozjeli vítězný vláček... (ČTK)

PARDUBICE – Dostal gól v 58. minutě, to zacloumá každým týmem. A zvlášť Českými Budějovicemi, jejichž psychika je křehká jako sklo. Po chybě Gulaše se trefil v předehrávce 7. kola hokejové extraligy pardubický Starý. Jeho tým nakonec vyhrál 2:1, po gólu Tvrdíka do prázdné snižoval Vak.

„Tohle jsou zápasy, kterými se zbytečně dostáváme do průseru. Osmapadesát minut odehrajeme solidní utkání, a pak si necháme dát rozhodující gól,“ kroutil hlavou gólman Jihočechů Roman Turek. „A po naší chybě. Tím se sundáváme dolů. Občas to vypadá, že jsme zapomněli hrát hokej. Je to psychikou,“ dodal.

Budějovice, které vyhlásily útok na finále, jsou se sedmi body desáté. Kudy z bídy? „Tvrdou prací,“ řekl trenér Mountfieldu Ernest Bokroš. Jen jestli bude mít vedení klubu trpělivost. Nejspíš mu začíná docházet, zřejmě se kabinou přežene bouřka. „Zatím se hrálo v rychlém sledu. Teď jsou před námi tři dny bez zápasu. Může se něco začít dít,“ myslel si Turek.

Věří, že se mužstvo zvedne dřív, než přijde první duel Ligy mistrů v Ufě (8. října). „Takhle dlouho to nemůžeme odkládat. To by nám to opravdu mohlo frnknout úplně,“ řekl budějovický gólman.

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.