Kastelánka Nového zámku v Rudolticích: Ve sklepení straší? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 24. června 2024

Svátek slaví Jan, zítra Ivan

Kastelánka Nového zámku v Rudolticích: Ve sklepení straší?

Takhle mají vypadat zámečtí duchové
Takhle mají vypadat zámečtí duchové (Foto pro Aha! – www.novyzamek.cz)

Tajemné postavy a obličeje se zjevují návštěvníkům Nového zámku v Rudolticích u Lanškrouna. Jde o mlžné opary, optický klam, nebo sklepením procházejí duchové?

Už samotné místo je českým unikátem, zámek je vlastně věž s nejrozsáhlejšími sklepními prostorami v Evropě. Jen ty zpříštupněné mají 1000 m². A právně v nich zřejmě straší. „Když opakovaně procházím zámkem, všimla jsem si, že se už několikrát někde objevilo zobrazení obličeje s vousy. Kdyby to bylo jednou, tak mě to nezarazí, ale ono se to opakovalo víckrát,“ popisuje kastelánka Krasava Šerkopová.

Jednou byl prý v rampouchu, pak zase ve skvrně na omítce věže. „Tam si ho všimlo více lidí a byl znatelný přes rok. Nebo v barvě do červena v sazích na skleněném okénku krbu v kavárně, kde ho viděla číšnice. Zajímavé bylo, že když okénko zchladlo, nešlo vyčistit,“ říká Šerkopová.  
Jestli některý z bývalých obyvatel zámku sleduje další jeho osudy, je otázka. Některé z podob se podařilo i vyfotit a jsou na zámku vystaveny.Autor:  wer

Přečtěte si
eisenbieger
9. 7. 2014 • 16:11

prej ze strasi , kastelanko ty potrebujes vymrdat kunditschku pak takovy blbosti trousat nebudes

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.