Fridexová matka-travička měla problémy: Řezala se na rukou, jedla hodně léků! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 20. dubna 2024

Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra

Fridexová matka-travička měla problémy: Řezala se na rukou, jedla hodně léků!

Máma se pokusila zabít dceru fridexem.
Máma se pokusila zabít dceru fridexem. (Aha! - Vlaďka Hradská, FTV Prima)

Anna J. (22), která chtěla fridexem zabít svoji dceru Aničku (3,5 roku), měla podle lidí z jejího okolí psychické problémy. Manžela už dříve bodla do zad nůžkami a dokonce se ho prý pokusila několikrát otrávit.

Základní školu vychodila Anna J. v malé obci na Českokrumlovsku. Odtud zamířila do učení do krajského města. V jednom z českobudějovických supermarketů se jako prodavačka seznámila se svým pozdějším manželem, řezníkem Martinem (28). Po svatbě se jim narodila Anička (3) a Martínek (1).
Manželství ale nebylo šťastné. Mladá matka trpěla sebepoškozováním.

„Měla na sobě jizvy. Jednu vedle druhé. Ani se je nesnažila zakrýt. Sanitka tu byla několikrát. Divila jsem se, že vlastně vychovává děti,“ řekla jedna ze sousedek.
Ze snachy nebyl nadšený ani tchán Antonín J. (60). „Chodila k psychiatrovi, jedla prášky, pak asi přestala. Říkal jsem si, jak mohla udělat řidičák, když polyká léky. Bál jsem se i o ty děti. Hrozné je, že došlo na má slova,“ řekl Antonín J.
Anna J. se údajně pokusila opakovaně otrávit i svého manžela, když mu lila do jídla různé chemické přípravky. Útok na bezbranné dítě ale nikdo z rodiny nečekal.
Rodiče Anny J. žijí v malé obci na Českokrumlovsku, tragédie je velmi zasáhla. „Nebudeme se k ničemu vyjadřovat,“ řekla pouze její matka.

Zkušený psycholog Rostislav Nesnídal: Normální člověk tohle neudělá

Podle uznávaného psychologa a soudního znalce Rostislava Nesnídala není mnoho důvodů, které obecně matku k tak hrůznému činu vedou.

Aha!: Proč matka zabije nebo se pokusí zabít vlastní dítě?
„Někdy se chce tak hrozným činem pomstít partnerovi. Ale obecně je za tím buď psychická porucha, nezvládnuté emoce, které se v ní hromadí, nebo jde o zkratkovité jednání. Únik ze situace, se kterou si neví rady.“

Aha!: Co si máme myslet o lidech, kteří se sebepoškozují či opakovaně pokoušejí o sebevraždu?
„Tito lidé nezvládají své emoce. Pokud to takový člověk předem oznámí, nebo tak činí v blízkosti někoho jiného, páchá demonstrativní sebevraždu a musí svůj stav léčit.“

Aha!: Veřejnost označuje některé lidi za podivíny. Tak tomu bylo i v případě travičky…
„Většinou takoví lidé mají duševní nemoc nebo poruchu osobnosti, když se chovají jinak, než sociální okolí očekává. Žijí ve svém světě a uznávají jiné hodnoty.“

Aha!: Lze říci, nakolik je taková matka za svůj čin zodpovědná?
„Normální člověk neřeší problém tímto drastickým způsobem. Znalec ji vyšetří tak, aby mohl podrobně zodpovědět všechny otázky soudu. Proč to udělala a jestli za svůj čin ponese trest, se tedy teprve ukáže.“Přečtěte si
abvydavatelstvi
22. 1. 2014 • 21:51

Já jsem si myslela že na te fotce je chlap .... To je tedy výkon se tak vyzrat ve 22 letech ..... určitě ji dají výjimečný trest.. kdyby ji později pustili... znovu by mohla útočit... za komunistů by už seděla v blazinci do smrti....

vuhp
22. 1. 2014 • 12:34

Doufám , že blbku odsoudí na hodně let a při tom ji mohou léčit. Doufám, že trestu neunikne kreatůra.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.