Nejkurióznější zásahy české policie: Žena mluvící s kontejnerem a uprchlý Křemílek | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 29. března 2023

Svátek slaví Taťána, zítra Arnošt

Nejkurióznější zásahy české policie: Žena mluvící s kontejnerem a uprchlý Křemílek

Policie
Policie (Foto: ara)

I humorné situace přináší práce policistů a kriminalistů. Ti moravskoslezští tak například letos řešili i krádež již naloženého selete z ledničky. Hledali pachatele, který připomínal Křemílka i Vochomůrku, v jiném případě pak herce z amerického filmu Requiem za sen. Do problémů se dostal i muž, který opakovaně telefonoval na tísňovou linku. Jako důvod uvedl, že si chtěl s někým jen popovídat. ČTK to řekla mluvčí policie Gabriela Holčáková.

Podivné „knoflíky“ na oblečení
Vysvětlovat policii měl co i zloděj estét. V prodejně s oblečením si vybral tři trička, která se mu líbila. Vadily mu ale plastové knoflíky. "Nevypadaly pěkně. K tričkům se nehodily. Tak jsem je sundal," řekl později při výslechu. Neunikl ale pozornosti prodavačky. "Až později mi došlo, že plastové knoflíky nejsou součástí oblečení, ale zabezpečovací systém," hájil se.

Kladívkový lupič
Jak může cesta na nákup skončit výslechem na policii se zase snažil vysvětlil muž, který se vloupal od zaparkovaného auta. Uvedl, že večer si šel nakoupit potraviny. Cestou náhodou našel červené kladívko. Takové, které je například v autobusech pro případ potřeby rozbití skla. Když už jej našel, tak toho využil. Rozbil kladívkem okno auta o odnesl odložené věci. "Byla to naprostá náhoda," řekl.

 

Chtěl si popovídat
Opakovaně na linku 158 volal jistý muž z Ostravy. "Vše se nahromadilo najednou. Ztratil jsem peněženku s doklady a penězi. Byl jsem opilý a navíc jsem byl i celkově naštvaný. S přítelkyní se nedalo hovořit, tak jsem si chtěl pohovořit s někým na bezplatných linkách," uvedl.

Mluvila s kontejnerem
Svědkem zajímavé situace se stal obyvatel Ostravy, který nahlásil krádež věcí z kontejneru na obnošené oblečení. Nejdříve ale spatřil ženu, která u kontejneru stála a mluvila na něj. V šoku byl, když jí kontejner odpověděl. Později se zjistilo, že uvnitř byl devětadvacetiletý zloděj, který ven vyhazoval oblečení.

Křemílek a Vochomůrka
Úsměv na rtech policistů občas vyvolá i popis možných pachatelů, který získávají od svědků či obětí. V jednom případě se tak dozvěděli, že pachatel maskovaný černou kuklou připomínal večerníčkové postavy Křemílka a Vochomůrku. V jiném případě pak policisté měli hledat herce z amerického filmu Requiem za sen. Nic konkrétnějšího žena k popisu neuvedla.Autor:  ČTK

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.