Fotbalisté z Chanova proti Domu romské kultury: Tahanice o hřiště za 6,5 milionu

Je to rána pod pás! Tak chápe vedení fotbalového klubu Chanov AVR rozhodnutí radnice v Mostě svěřit správcovství hřiště za 6,5 milionu korun místnímu Domu romské kultury. O sportoviště, které město předalo v září do užívání lidem ze sídliště obývaného především Romy, se totiž klub chtěl starat sám. O výběrovém řízení se prý fotbalisté vůbec nedozvěděli!
Radní rozhodli, že od 1. listopadu se o hřiště bude za 1500 korun měsíčně starat obecně prospěšná společnost, která vede kulturní dům. „Radnice nás obešla. Ředitel domu kultury Martin Nebesář na správcování hřiště nestačí. Ve tři odchází domů. A a co se tu děje pak, neuhlídá,“ nebere si servítky Peter Bažo, předseda chanovského fotbalového klubu.
Dominanta nechvalně známého sídliště Chanov zmizela: Průhledný panelák už není!
Celý článek„Fotbal v Chanově tím může skončit. Je to o přístupu, a on ke sportu nemá vztah. Vždyť jsme si museli vynutit i to, aby při tréninku mohli chodit hráči do kulturáku na záchod,“ tvrdí Bažo. František Nistor z vedení kluku dodal, že město nechalo vybudovat hřiště v Chanově pod podmínkou, že jejich klub postoupí do krajského přeboru. „A to jsme splnili. Trénujeme 70 dětí. Ty kluky tím vychováváme. Necháváme na hřišti srdce. Čtyři roky se staráme a tohle nás dost mrzí,“ řekl Nistor s tím, že na správcovství byli připraveni.
„Podmínkou dotace bylo to, že sportoviště musí být adekvátně spravováno,“ řekla k problému Alena Sedláčková, mluvčí mosteckého magistrátu. Výběrové řízení podle ní vyhlášeno bylo a přihlásili do něj dva účastníci, fotbalový klub nikoliv. „Radní samozřejmě vybrali tu cenově nižší nabídku od domu kultury,“ dodala.
Zvládnu to, tvrdí správce
Martin Nebesář, ředitel Domu romské kultury, nepochybuje o tom, že zakázku zvládne. „V Chanově bydlí dvanáct našich pracovníků a jsou za námi vidět výsledky. Působím tu jedenáct let. Vedení fotbalu v tuhle chvíli nechce slyšet žádné argumenty. Situace se ale uklidní,“ věří Nebesář