Houbařská sezóna ještě rozhodně nekončí: Rostou i pravé hřiby!

Teploty okolo 20 °C, barevné listí snášející se na zem a paprsky sluníčka lechtající nás na nose. Takový podzim potěší každého a houbařům navíc přinesl bohaté podzimní žně! Díky vlhku a teplu roste hub stále dost.
V lesích nenajdete hojně jen podzimní houby, ale také plno praváků, které dohánějí suché léto. „Vyrazil jsem se psem, jen tak se protáhnout, něco mi říkalo, ať vezmu košík. A udělal jsem dobře, za pár desítek minut plno pravých hřibů,“ říká houbař Josef Orság (63) z Karolinky na Vsetínsku.
To Karel Palička (61) nechal sbírání na svých vnucích. „Kromě praváků a smrkových hřibů rostou ještě bedly,“ říká Palička.

Počasí
Po víkendu se ochladí o 10 °C
Dnes: Polojasno až zataženo, ojediněle mrholení. Den 13 až 17 °C.
Zítra: Polojasno, místy mlhy. Noc 8 až 12 °C, den 18 až 22 °C.
Neděle: Oblačno až polojasno, v Čechách postupně až zataženo a déšť. Noc 9 až 13 °C, den 17 až 21 °C.
Pondělí: Polojasno až oblačno, ojediněle slabý déšť. Noc 9 až 13 °C, den 17 až 21 °C.
Úterý až čtvrtek: Zpočátku oblačno a déšť, dále polojasno. Noc v úterý 7 až 12 °C, postupně 3 až 7 °C. Den v úterý 13 až 17 °C, v dalších dnech 9 až 14 °C.