Vlasta (46) z Opavy: Ubodala jsem přítele, jinak by zabil mě i mého tátu! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 23. září 2023

Svátek slaví Berta, zítra Jaromír

Vlasta (46) z Opavy: Ubodala jsem přítele, jinak by zabil mě i mého tátu!

Vražedkyně Vlasta P
Vražedkyně Vlasta P (Foto Aha! – Ivana Žáková)

Tragédií skončil vztah Vlasty P. (46) a jejího druha Petra Š. (†43) z Opavy. Nedokázal se smířit s tím, že se partnerka občas napije, a přestože neměl násilnickou povahu, jednoho dne ženu i jejího otce napadl. Ona ho pak zabila osmi ranami do zad.

Soud v Ostravě se snaží rozplést motiv, proč jinak bezproblémové soužití skončilo smrtí. „Jiný motiv než že muž chtěl vyléčit ženu z kvartálního pití, kdy třeba jednou za tři měsíce byla po sobě i tři dny opilá, jsme nenašli,“ konstatoval soudce Igor Krajdl.

Ani Vlasta P. si nedokázala vysvětlit, proč ji druh začal loni 15. prosince bít. „Tloukl mě pěstí do žeber, které mi den předtím zlomil, pak mě srazil na podlahu, tahal za vlasy a tloukl hlavou o zem,“ popisovala Vlasta. Zamkla se v ložnici, ale Petr rozbil dveře. Na pomoc jí přišel táta František (74), kterého muž začal rdousit.

„Ležel jsem na zemi a Petr mě držel pod krkem. Už jsem neměl sílu se bránit. Když ho bodala, neslyšel jsem dceru nadávat ani křičet,“ uvedl otec. Jak Vlasta P. Aha! dále sdělila, zpanikařila. „Křičel, že když ne mě, tak zabije otce. Oba by nás zabil, kdybych ho nebodla,“ řekla žena.

Matka Petra Marie Barčáková
„Dodnes jsem v šoku z toho, co se v Petrovi tak náhle zlomilo. Vlastu příliš miloval a udělal by pro ni první poslední, i když měla ostřejší povahu. Měli se velmi rádi i s jejím otcem.“

Autor:  iža

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.