Zamordovala kamarádku, známou přizabila: Marii Panské snížil soud trest o deset let! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 29. května 2022

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Zamordovala kamarádku, známou přizabila: Marii Panské snížil soud trest o deset let!

Fotografie
Fotografie (internal)

O deset let, z třiceti na dvacet, snížil včera odvolací soud trest nejstarší české vražedkyni Marii Panské (71) z Berounska. Trest vyfasovala bývalá zdravotní sestra za útoky v domovech s pečovatelskou službou. Kamarádku (†76) zabila vázou, známou (76) přizabila tyčí.

První seniorku připravila Panská o život zřejmě ze závisti. Přiznala, že jí vadilo, jak se chlubila tím, že má peníze a zajištěnou rodinu. Na návštěvě u ní vzala ze skříně vázu, se kterou ji udeřila do hlavy, aby »už ztichla«. Druhý útok ale Marie Panská označila za sebeobranu. Důchodkyně ji prý napadla jako první tyčí, a tak jí mlácení vrátila.

Vrchní soud původní třicetiletý verdikt zrušil, trest považoval pro tak starou ženu za přísný a žádal nové vyšetření psychiatrem. Obhájce také přišel s posudkem, podle kterého mohla jednat v nepříčetnosti. Revizní vyšetření to ale vyloučilo. Seniorka dosáhla alespoň nižšího trestu, o propuštění může požádat po »odkroucení« poloviny trestu.

Autor:  jp

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.