Konec po 176 letech: Internet zlikvidoval tradici, poslední telegram už 13. července!

Bude to smutný den pro milovníky nostalgie. Indická pošta totiž oznámila, že 13. července bude odeslán poslední telegram na světě. O službu už není zájem a bude proto zrušena.
V době internetu se už skoro nikdo nepožene na poštu s telegramem. V Indii, která má 1,2 miliardy obyvatel, je denně posláno jen 5000 telegramů. Před 30 lety jich bylo za den až 200 000. Indická pošta na službě ročně prodělává 500 milionů korun, a proto její vedení rozhodlo, že telegramy do měsíce zruší. Historie, kterou v roce 1837 začal psát otec telegrafu Samuel Morse, tak skončí, protože právě Indové udržovali tradici jejich posílání jako poslední na světě.
V Česku byl poslední telegram odeslán 1. dubna 2010 a příjemcem bylo muzeum kuriozit v Pelhřimově. Důležitá sdělení, která kdysi telegram přinášel, se tak bezezbytku přesouvají na internet a do esemesek mobilních telefonů.