Zlatý retrívr Merlin léčí děti a teď se vrhnul na herectví! Trumfne slavného Bohouše? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 20. dubna 2024

Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra

Zlatý retrívr Merlin léčí děti a teď se vrhnul na herectví! Trumfne slavného Bohouše?

Merlin při zkoušce na jevišti.
Merlin při zkoušce na jevišti. (Jan Čada, MD Zlín, Josef Vítek, ara)

Ono se řekne psí život. Zlatý retrívr Merlin ze Zlína ho má pestřejší než mnohý člověk – skvěle zvládá dvě »profese«. Léčí nemocné děti a na stará psí kolena hraje i divadlo. Zítra ho čeká velká premiéra ve zlínském Městském divadle. Získal roli věrného psa ve Steinbeckově hře O myších a lidech v režii hostujícího Ivo Krobota.

„Užívá si to. Je to pro něj vlastně dárek k 11. narozeninám, které bude mít za pár dní,“ říká jeho panička Gabriela Sluštíková. Merlin si hned získal obdiv a lásku všech kolem. „Skvělý herec, skvělý pes. Hodný, hezký, přítulný, poslechne na slovo, takový by měl být každý chlap,“ směje se mluvčí divadla Veronika Jurčová, která je při zkouškách Merlinovou adoptivní maminkou.
Jako ostatní účinkující i Merlin dostal od divadla smlouvu. Výši honoráře si majitelka ani vedení divadla nepřejí zveřejnit.
„Docela jsem se při formulacích smlouvy bavila,“ vzpomíná Gábina. „Merlin musí dodržovat protipožární předpisy. Zároveň se zavazuje, že se dostaví vždy v dostatečném časovém předstihu a stavu umožňujícím dokonalé vystoupení,“ dodává. Divadlo psímu herci podle smlouvy také platí dopravu a granule.

Je hlavně »doktor«

Merlin celý svůj život pomáhá tělesně postiženým malým pacientům ve zlínském canisterapeutickém centru. „Pomohl nejméně stovce dětí s nejrůznějším postižením,“ sčítá jeho zásluhy Gabriela.


 
Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.