Tohle museli být šílenci: Kvůli hezké fotce riskovali život! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 23. ledna 2022

Svátek slaví Zdeněk, zítra Milena

Tohle museli být šílenci: Kvůli hezké fotce riskovali život!

DUBAJ
DUBAJ (Profimedia)

Zákazu navzdory vyleze fotograf na vrchol pyramidy, aby mohl pořídit životní záběr. Jiný se vydá až k ohnivému jícnu sopky a další fotí z 85. patra nejvyššího činžáku světa. Pro milovníky dokonalých záběrů je prostě možné skoro všechno. Výsledek jejich snažení můžete posoudit sami.

EGYPT
Řekni Gííííza!
Mohutná hrobka, která dala faraonu Cheopsovi nesmrtelnost, je vysoká 146 metrů a už dobrých třicet let se na ni nesmí lézt. Průvodci se ale dají podplatit, a tak se ruský fotograf Vitalij Raskalov dostal až na vrchol 3500 let staré památky, odkud pořídil nádherné záběry. Riskoval jak tučnou pokutu, tak život při dobrodružné cestě po kvádrech dolů.

KAMČATKA
Dobrého nepálí?
K velké erupci sopky Tobalčik sice naposledy došlo v roce 1976, ale žhavou lávu chrlí vulkán pořád – dnem i nocí! Ruský fotograf Denis Budkov se přesto odhodlal sestoupit až k jícnu sopky, aby nafotil zrádnou krásu vycházející ze samého nitra Země. Nikdy by se ale neodhodlal jít tak blízko, jako turisté, které vyfotil. „Země zrovna vyplivla žhavou lávu, měli obrovskou kliku,“ říká Denis.

DUBAJ
Na vrcholku světa
Nejbláznivější ze všech je zcela jasně americký fotograf John McNally. Ten si na vrcholu nejvyšší budovy Burdž Chalífa v Dubaji (828 m) vylezl na kovový nosník, na který bude umístěno varovné světlo pro letadla. A pak už jen vyfotil svět pod svýma nohama. „Byla to legrace,“ smál se později, ale mnohým z nás běhá mráz po zádech už při pohledu na fotku samotnou.Autor:  pk

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.