Akce »kočičí kulový blesk«: Stěhovali 85 naštvaných šelmiček! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 5. února 2023

Svátek slaví Dobromila, zítra Vanda

Akce »kočičí kulový blesk«: Stěhovali 85 naštvaných šelmiček!

Sáhni na mě a máš po prstu.
Sáhni na mě a máš po prstu. (Karel Kopáč)

Byla to kočičí »akce kulový blesk«. Přesně 85 koček, kocourů a koťat, o které pečuje Pražský spolek ochránců zvířat, se v sobotu stěhovalo z Jahodnice do bývalých kasáren v Klecanech. Město spolku objekt pronajalo na 20 let a mickám, které musely opustit dosavadní domov, tak zachránilo život.

Starého bydla se číči nevzdávaly bez boje – schovávaly se, prskaly, škrábaly a kousaly. „Nejtěžší bylo pochytat všechny, abychom tam žádnou nenechali,“ popsala situaci předsedkyně spolku Hana Janišová. Kočičky se už zabydlují. Na dokončení stavby ale ještě jejich zachránci shánějí 200 tisíc korun. Přispět můžete na účet 179500872/0300.

Tři »NEJ« okamžiky

Nejnapínavější

Poslední tři číči chytali dvě hodiny. Jedna se ukryla v soklu skříně, druhá ve spodu lednice a třetí lapili, až když sama vyběhla z utajené skrýše.

Nejdramatičtější

I ty nejhodnější kočičky se změnily v »tygry« a bránily se jako by jim šlo o život, když se je lidé snažili donutit vlézt do přepravky a odjet do nového bydliště. Dvěma »odchytářkám« prokously prst i skrz silné rukavice.

Nejdojemnější

Dva kocouři Šmoula a Robin, mazlíci, kteří každého vždy vítají, v novém objektu zmizeli. Ošetřovatelé je našli až po hodině. Dělali tatínky vystrašeným koťatům, která zalezla do boudičky. Kocouři se za ně zapasovali, olizovali jim hlavičky a odmítali vylézt.

Podívejte se do galerie:
Autor:  vet

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.