Perverzního recidivistu poslal soud do kriminálu: Znásilňoval bytnému dceru! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 22. července 2024

Svátek slaví Magdaléna, zítra Libor

Perverzního recidivistu poslal soud do kriminálu: Znásilňoval bytnému dceru!

Příbuzní poskytli Tomáši Kožarikovi střechu nad hlavou, on jim za to znásilňoval nejstarší dceru. Teď ho čeká jedenáct let kriminálu.
Příbuzní poskytli Tomáši Kožarikovi střechu nad hlavou, on jim za to znásilňoval nejstarší dceru. Teď ho čeká jedenáct let kriminálu. (Foto Aha! – Pavel Ryšlink)

Svérázně se za poskytnutou střechu nad hlavou revanšoval příbuzným recidivista Tomáš Kožarik (34) z Havířova. Čtyři roky jim znásilňoval a týral nejstarší, z počátku ještě mladistvou dceru. Všem pak vyhrožoval, že když ho udají, zabije je. Kožarik si v domě svých příbuzných vydobyl dominatní postavení, kterého záhy zneužil.

 V srpnu 2007 začal opakovaně nutit k sexu jejich nejstarší dceru. V pravidelném znásilňování pokračoval jen s malou přestávkou, kdy byl ve výkonu trestu za jiné skutky, celé čtyři roky. Dívce přitom vyhrožoval, že když se mu nepodvolí, zlikviduje celou její rodinu. U děvčete se rozvinula těžká posttraumatická porucha, která přetrvává dodnes.

Když pak rodina věc v roce 2011 oznámila policii, vystupňovaly se Kožarikovy výhrůžky do té míry, že se před ním všichni členové rodiny museli ukrýt u rodičů kamarádky znásilňované dívky.

Už krajský soud uznal muže vinným ze znásilnění, vydírání, týrání a nebezpečného vyhrožování. Kožarik se proti rozsudku odvolal a u olomouckého vrchního soudu se domáhal zproštění obžaloby. „Rodina dívky si to vymyslela jako pomstu za to, že jsem se od nich chtěl odstěhovat a přestal je finačně podporovat,“ tvrdil.

„Jeho odvolání jsme jako nedůvodné zamítli,“ řekl mluvčí vrchního soudu Petr Angyalossy s tím, že soud ovšem upravil rozsudek ve výčtu skutků, kterých se muž vůči příbuzným dopustil. K opakovanému znásilnění, vydírání, týrání a nebezpečnému vyhrožování přidal ještě ohrožování mravní výchovy. Za všechny tyto činy pak Kožarika poslal pravomocně na jedenáct let do nejpřísnějšího kriminálu.


Autor:  rys

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.