Amnestovaný sanitář zavraždil v nemocnici holčičku! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 10. června 2023

Svátek slaví Gita, zítra Bruno

Amnestovaný sanitář zavraždil v nemocnici holčičku!

Fotografie
Fotografie (internal)

Sanitář J. O. unesl z Nemocnice Na Bulovce malou nemocnou holčičku. Tu ve svém pokoji na ubytovně znásilnil a zabil. Policisté ho naštěstí rychle vypátrali.

Čin, nad kterým zůstává rozum stát. Tak označovali lidé z nemocnice zrůdný zločin, který se stal v pražské Libni. „Muž vstoupil nepozorovaně do uzavřeného oddělení, unesl do svého pokoje v nemocniční ubytovně malé děvčátko, pohlavně je zneužil a zabil. Udělal to v době, kdy obě sestry ve službě byly zaměstnány krmením dětí v pokojích na opačném konci oddělení,“ uvedlo vedení nemocnice.

Sanitář měl do dětského oddělení snadný přístup. Tehdy byl každý ze zaměstnanců vybavený univerzálním klíčem, kterým se dala odemknout všechna oddělení.

J. O. byl na Bulovku přijatý jako sanitář po lednové amnestii, vyhlášené prezidentem Václavem Havlem (†75). „Byli jsme informováni, že byl ve vazbě pro krádeže. Podle výpisu předchozích zaměstnání pracoval více než 8 let ve zdravotnictví.

Po celou dobu od nástupu se choval vzorně. Plnil přesně všechny úkoly, k dětem na oddělení se choval laskavě. Jeho chováni nevyvolávalo
žádné podezření,“ popsalo vedení nemocnice. Strašlivý zločin řešilo i ministerstvo zdravotnictví, které přislíbilo přijmout opatření, aby se podobné
případy už nikdy nemohly opakovat.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.