Tady žil Adam Lanza, šílený střelec z Newtownu: Pokojíček vytapetoval zbraněmi! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 18. srpna 2022

Svátek slaví Helena, zítra Ludvík

Tady žil Adam Lanza, šílený střelec z Newtownu: Pokojíček vytapetoval zbraněmi!

V tomto domě Lanza žil.
V tomto domě Lanza žil. (Profimedia.cz, Reuters, ara)

Jak asi žije člověk, který je schopen chladnokrevně rozstřílet na cucky 20 malých dětí? Svůj »bunkr« bez oken měl v suterénu rodinného domu v odhadované hodnotě 30 milionů korun. Měl v něm několik počítačů, televizi, postel, stůl a koupelnu. Zdi měl na první pohled nenápadný mladík vytapetované obrázky zbraní a plakáty z násilných počítačových her!

Jak už to u většiny šílených střelců bývá, právě počítačovým střílečkám přisuzují vyšetřovatelé vývoj jeho povahy. Ve svém temném bunkru byl asociální mladík zavřený v podstatě nepřetržitě. Kromě hraní násilných videoher shromažďoval informace o nejrůznějších zbraních, jejich obrázky si vylepoval na stěny.


Lanza v pátek ze zatím neznámých příčin vtrhl do školy v Newtownu a během pouhých tří minut postřílel 20 dětí a šest členů pedagogického sboru. Pak obrátil zbraň proti sobě. Než s řáděním začal, sprovodil ze světa i svoji matku, která ho od dětství se zbraněmi učila zacházet.

Předstírala smrt a... Díky tomu přežila!

Dívka na společné fotografii v černém uprostřed. Neskutečný obdiv si zaslouží 6letá holčička, jejíž jméno si otec nepřeje zveřejnit. Když kolem ní v pátek začaly létat kulky, padla na zem mezi své mrtvé spolužáky a předstírala vlastní smrt. Až když střelba utichla, vyběhla ven. Jako jediná ze třídy přežila. Pohled na zkrvavená těla svých kamarádů ale nejspíš nezapomene do konce života.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.