Masakr v americké škole: Vraždil kvůli konci světa! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 19. května 2024

Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek

Masakr v americké škole: Vraždil kvůli konci světa!

Papíroví andělé symbolizují v Newtownu oběti masakru.
Papíroví andělé symbolizují v Newtownu oběti masakru. (Reuters, ara)

Zní to šíleně, ale páteční masakr dvaceti dětí a šesti dospělých na škole v americkém Newtownu mohla způsobit vize konce světa, který je podle starého mayského kalendáře ohlášen na 21. prosince, což je tento pátek. Podle přátel byl vrah Adam Lanza (20) posedlý představou vlny násilí a rozvratu, který naši planetu postihne. Odborníci již týdny varují, že hrozba konce světa může podnítit duševně nestabilní jedince k sebevraždě či k zabití co největšího počtu lidí.

Vrahova matka Nancy Lanzaová (52) trpěla paranoidním strachem ze zániku civilizace a ve svém domě za 30 milionů korun zřídila sklad potravin, léků a zbraní, které jí měly umožnit přežít apokalypsu. Místo planety v troskách se dočkala čtyřech kulek do hlavy ze zbraně, kterou držel její vlastní syn. Ten si v bezvýchodné situaci po jatkách ve škole rovněž prohnal hlavou kulku.

Adam Lanza byl velmi inteligentní samotář, který trpěl Aspergerovým syndromem. Jde o poruchu kvůli níž postižený není schopen komunikovat s okolím a žije ve vlastním uzavřeném světě.


Vyzbrojí učitele?

Pobouření vyvolal republikánský kongresman Louie Gohmert (59), který prohlásil, že kdyby ředitelka školy měla v kanceláři zbraň, mohla útočníka zabít a zachránit řadu dětí. Ředitelka Dawn Hochsprungová (47) zahynula mezi prvními.

Děti umíraly i jinde

  • Muž, který v Číně pobodal 22 dětí, měl s Lanzou mnoho společného. Také věřil, že se blíží konec světa. A útočil ve stejný den, tedy v pátek.
  • V Indianě byl zadržen šedesátiletý Von Meyer (60), který hrozil místní škole stejným masakrem jako v Newtownu.
  • Nejméně deset dívek ve věku 9 až 13 let zahynulo na východě Afghánistánu při výbuchu nášlapné miny.


Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.