Tvář anděla, duše ďábla: To on popravil 20 dětí a 5 učitelů! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 19. května 2024

Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek

Tvář anděla, duše ďábla: To on popravil 20 dětí a 5 učitelů!

Osud obětí dojal i prezidenta Baracka Obamu.
Osud obětí dojal i prezidenta Baracka Obamu. (Reuters)

Toto je tvář vraha, který v pátek na základní škole v americkém Newtownu chladnokrevně zavraždil 20 malých dětí, pět učitelů a svou matku. Oproti prvním policejním informacím nebyl střelcem Ryan Lanza (24), ale jeho mladší bratr Adam (†20). K záměně došlo proto, že Adam svůj šílený čin spáchal s bratrovou průkazkou v kapse.

Rovněž o průběhu děsivého masakru už je jasněji: Ještě doma Adam ukradl své matce zbraň a střelil ji do tváře. Poté si vzal dvě další zbraně a vydal se do základní školy Sandy Hook. Dovnitř ho vpustili, protože ho znali. Byl přece syn jedné z učitelek. Zabíjet začal ve předškolní třídě, kterou učívala jeho matka. Pak chodil od jedné místnosti do druhé. Nakonec se sám zastřelil.


Podle svých spolužáků byl Adam Lanza (†20) uzavřený podivín, který ale měl už delší dobu psychické problémy. „Byl ale velmi dobrý student, mnohem lepší, než my ostatní,“ řekla šokovaná spolužačka Alex Israelová. Měl velké výkyvy nálad a musel brát léky, aby se kontroloval. Podle policie je možné, že trpěl poruchou osobnosti.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.