Kruté příběhy seniorů: Syn rozprodal majetek mámy (83) a pak i s rodinou zmizel! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 2. července 2022

Svátek slaví Patricie, zítra Radomír

Kruté příběhy seniorů: Syn rozprodal majetek mámy (83) a pak i s rodinou zmizel!

Necitelné chování rodiny seniory bolí ze všeho nejvíc.
Necitelné chování rodiny seniory bolí ze všeho nejvíc. (Profimedia.cz)

To, že se u nás zapomíná na práva těch nejslabších, dokládají anonymní příběhy, které nashromáždili operátoři krizové linky »Senior telefon« občanského sdružení Život 90. Přečtěte si, co dnešní důchodce trápí, a jak mohou ublížit ti, kteří by jim měli být oporou.

Paní, která je po úrazu upoutaná na vozík, se po smrti manžela rozhodla přesídlit do domova důchodců a veškerý majetek přepsala na syna. Ten jí na oplátku slíbil, že ji bude pravidelně navštěvovat, a že se může kdykoliv uchýlit na chalupu. Paní tam proto vždy v létě trávila měsíc a užívala si přírody i sousedů, kteří byli zároveň dlouholetými přáteli. Pohádka se ale rozpadla, když se zničehonic nemohla dovolat ani synovi ani snaše. I dopisy se vracely. Nakonec zjistila neuvěřitelnou věc: její syn prodal byt i domeček na venkově, odstěhoval se a jí nedal ani korunu...

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.