Rozloučení s náměstkem ministra životního prostředí Jakubem Kulíškem! Ministr Chalupa: Sbohem, chlape, díky za vše... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 25. července 2024

Svátek slaví Jakub, zítra Anna

Rozloučení s náměstkem ministra životního prostředí Jakubem Kulíškem! Ministr Chalupa: Sbohem, chlape, díky za vše...

U fotky zesnulého se hromadily květiny.
U fotky zesnulého se hromadily květiny. (Aha! – Dan Černovský)

S malým zpožděním včera začal pohřeb náměstka ministra životního prostředí Jakuba Kulíška (†31), který se minulou neděli utopil při sjíždění řeky v Rakousku. S tolika přáteli na posledním rozloučení jeho nešťastná rodina nepočítala.

Mezi příbuznými a téměř třemi stovkami kamarádů a kolegů se objevil i ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (38, ODS).

„Odchází ctihodný muž, který dokázal v kariéře dostoupat do jedné z nejvyšších funkcí v naší zemi,“ chválil zesnulého ve smuteční řeči. Pohnutým hlasem se pak rozloučil slovy: „Můj milý Kubo, ty chlape, díky za vše. Sbohem.“

Přežít nemohl

Miloval sport, mezi jeho koníčky patřilo i vodáctví. S partou přátel se Kulíšek před pár dny vydal sjet rakouskou řeku Enži. Kánoe narazila na kmen pod vodou a převrátila se. Kulíška strhl proud, už se nevynořil. Záchranáři ho našli zaklíněného ve větvích asi dvacet centimetrů pod hladinou.

Kdo byl Kulíšek

Dlouholetý člen ODS, syn náměstka primátora Přerova, měl za sebou dvě vysoké školy ekonomické, další právě studoval. Na ministerstvu byl od loňského září. Že měl vlivné známé, potvrzuje například účast kontroverzního exministra Ivana Langera (45, ODS) na pohřbu.Přečtěte si
jity
1. 9. 2012 • 13:27

ale možná to měl v osudu. Ani rodinu si nestačil založit a smrt ho rodině vyrvala. Snad by měli lidé méně riskovat, třeba Slováci si stěžují na Čechy v Tatrách, že přeceňují svoje síly a jsou nafrnění. Pan Kulíšek zemřel při vodním sportu, možná to byla pouze smůla a ne přeceňování sil. Příroda umí být krutá. Lidstvo k ní, ale také.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.