Rok po trojnásobné vraždě v Mukařově: Pozůstalí se neodstěhovali! Dům hrůzy nemůžou prodat! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 15. dubna 2024

Svátek slaví Anastázie, zítra Irena

Rok po trojnásobné vraždě v Mukařově: Pozůstalí se neodstěhovali! Dům hrůzy nemůžou prodat!

Dům, v němž se tragédie odehrála, má dnes růžovou fasádu.
Dům, v němž se tragédie odehrála, má dnes růžovou fasádu. (Aha! – Alexandr Malachovský, Martin Přibyl)

Stín smrti se stále vznáší nad domem v Mukařově u Prahy, kde před rokem žárlivý Michael Galéz (22) brutálně zavraždil tři lidi. Nic na tom nezměnila ani snaha pozůstalých místo činu očistit. Fasádu dokonce natřeli narůžovo. Sklepu, kde vrah zanechal dvě ubodané a podřezané oběti, se ale prý vyhýbají.

Vzpomínka na tragédii je stále přítomná. Rodiny obětí o ní odmítají mluvit. Při »životě« kamarádi a přátelé stále udržují alespoň pomníček, který tu zavražděným udělali. Jak se od vraždy Zuzany (†24), jejího otce Jiřího J. († 48) a přítele Martina C. († 37)  místo činu změnilo?

„Chvíli po pohřbu vyklidili celý barák. Předělali i topení na plyn, aby nemuseli chodit do sklepa, kde se ta vražda stala,“ prozradil Aha! soused Jiří Provazník (64). Místní mají jasno i v tom, proč se pozůstalí z místa, kde k tragédii došlo, neodstěhovali.

„Ten dům je neprodejný. Dokud to všechno neutichne, pochybuji, že by ho někdo koupil a chtěl tam žít,“ míní Provazník. Podle známých rodiny se vdova se synem spíše uzavřeli do sebe. „Nikam nechodí, většinou sedí doma nebo zajdou jako dřív do restaurace u kostela,“ říká žena, která žije nedaleko.

Velké změny zaznamenala i zahrada kolem domu. Je zarostlá, jako by se v ní chtěla rodina před světem skrýt. „Vždycky ji sekal Jiří. Hodně tam kmital i Martin. Také Zuzka byla pracovitá, žehlila, vařila. Teď jsou mrtví. Je vidět, že v té domácnosti všichni tři hodně chybí,“ dodává.

A co láska, kvůli které Galéz vraždil? Pro Petra s Klárou bylo podle Mukařovských těžké tragédii překonat. „Prodělali malou krizi. Rozešli se. Asi na ně dolehla tíha toho všeho. Pár posledních měsíců jsou už ale zase spolu,“ říkají jejich přátelé.

Fakta o mukařovské tragédii

Michael Galéz (22) vyzbrojený třemi noži s 30centimetrovou čepelí zaútočil v Mukařově v okrese Prahavýchod 10. srpna 2011.

Motiv – neunesl, že ho opustila jeho dívka Klára a našla si nového partnera Petra J. Chtěl se mu pomstít.

Oběti – Petra doma nenašel, a tak zavraždil jeho otce Jiřího J. († 48), sestru Zuzanu (†24) a jejího přítele Martina C. (†37).

Zuzaně zasadil 8 bodných ran, Martina bodl jednadvacetkrát, Jiřího, který ho v domě při běsnění zastihl a pronásledoval, ubodal na ulici 26 ranami.

Kam zmizeli očití svědkové?

Jedinými dvěma očitými svědky vraždy byli dva Zuzčini jezevčíci. Po Galézově řádění byli v šoku a útočili jeden na druhého, báli se lidí, v noci kňučeli. Skončili v útulku u Prahy. Co se s nimi stalo?

„Jednoho si vzala rodina zpátky. Zrovna minulý týden tu pobíhal a museli ho odchytávat,“ prozradila žena z nedalekého obchodu. Oba jezevčíci se prý domů vrátit nemohli. „Pokud vím, tak mají nového pejska. Když někdo přijde, ochranářsky štěká,“ říká sousedka.

Kdy už to skončí?

Lidi v Mukařově nyní nejvíce zajímá, kdy už to všechno skončí. Zneklidňuje je, že vrah stále není pravomocně odsouzen, i když ho středočeský krajský soud poslal na 30 let do vězení. „Po obci se šušká, že ještě něco přijde. Lidi to znervózňuje. Dokud nebude jasno, nikdo za tím nemůže udělat tečku a jít dál, natož rodiny mrtvých,“ prozradil štamgast v místní restauraci.

Případ dosud neskončil proto, že se státní zástupce proti verdiktu odvolal. Pro trojnásobného vraha žádá doživotí. Rozhodovat bude Vrchní soud v Praze. V úterý k němu dorazil spis a líčení se uskuteční v září.Autor:  vet,rbj

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.