Paní Ivana (46) přežila vlastní smrt: Škrtili mě kabelem! Naštěstí jim došly síly... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 31. května 2023

Svátek slaví Kamila, zítra Laura

Paní Ivana (46) přežila vlastní smrt: Škrtili mě kabelem! Naštěstí jim došly síly...

Ivaně zůstaly po bití obrovské podlitiny. A v duši strach, který nikdy nezmizí.
Ivaně zůstaly po bití obrovské podlitiny. A v duši strach, který nikdy nezmizí. (pro Aha! – Hubert Leč)

Představte si nejhorší noční můru, jaká vám kdy vytanula na mysli. A pak si uvědomte, jaké máte štěstí, že se vám vše jen zdálo. Něco takového si bohužel nemůže říci Ivana (46) z Újezda na Zlínsku. Jí se noční můry, na neštěstí, zhmotnily! Dva muži se ji přímo v jejím domě pokusili uškrtit! Nakonec jim ale došly síly, a tak oběť nechali ležet na zemi na pokraji života a smrti. Ivana naštěstí zběsilý útok přežila!

Žena doplatila na svou pohostinnost, když Čechovi (26) a Slovákovi (32), které oba znala, poskytla přechodné bydlení. Muži se 20. července rozhodli ženu zabít! Ještě před tím z ní ale chtěli vymlátit peníze a cennosti. „Plastovým kabelem ji jeden začal bít a škrtit. Jeho kamarád se k němu přidal, když si nasadil gumové rukavice,“ popsala okamžiky hrůzy policejní mluvčí Jana Macalíková.

„Už jsem jen chroptěla. Myslela jsem, že je konec,“ vzpomíná Ivana sama. „Nedovedu si vysvětlit, proč skončili. Od rána pili a asi už neměli tolik síly, aby mě dodělali,“ popsala s pláčem vyděšená a potlučená žena, která na pocity bezmoci a bezmezného strachu nikdy nezapomene. „Ani nemáte čas se rozloučit se světem... Tohle bych nikomu nepřála. Bylo to prostě hrozné a z hlavy to nikdy nevymažu,“ slzela.

Útočníci, kteří z ní nakonec vymámili 1600 korun, se po hrozném činu klidně vydali do nedaleké hospody, kde pokračovali v pitce. Jejich bezvládná oběť zatím ležela v domě, který se málem stal jejím popravištěm. Násilníky však brzy lapli policisté, které zalarmoval syn (15) oběti. Jemu v hospodě řekli »tvoje mamka umírá pomalu a krušnou smrtí!«. „Oba muži jsou ve vazbě a za pokus o vraždu jim hrozí až dvacetiletý nebo i výjimečný trest,“ dodala Macalíková.

Přečtěte si
abvydavatelstvi
26. 7. 2012 • 14:09

Tak to je sila....co dělal patnactilety kluk v hospodě to co z něho vyroste..... a ona si měla uvědomit koho si bere domu. Je to jenom její najivita a hloupost ........ radši se měla pořádně starat o syny a nechlastat s bezdomovcama........ alespoň dostala pořádnou příručku.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.