Smrt na Londýnském maratonu: Claire (†30) už cíl nespatřila... | Ahaonline.cz

Svátek slaví Marek, zítra Oto

Smrt na Londýnském maratonu: Claire (†30) už cíl nespatřila...

Fotografie
Fotografie (internal)

Překonat bolest, zvítězit sám nad sebou a doběhnout – to je přání každého amatérského běžce, který se zúčastní běhu na 42,195 km – tedy maratonu. Britka Claire Squiresová (†30) měla ale navíc ještě jeden, zcela nesobecký sen.

Svou účastí na nedělním Londýnském maratonu chtěla získat co nejvíce peněz pro charitativní nadaci Samaritans. Do cíle ale bohužel nedoběhla, zkolabovala půldruhého kilometru před kýženou páskou…

K mladé ženě se ihned vrhla skupina záchranářů, na místě jí byla poskytnuta první pomoc, pak byla převezena do nemocnice. Za pár hodin zemřela. Smrt krásné kadeřnice z Leicesteru všechny šokovala. Claire byla podle přátel naprosto zdravá a ve velmi dobré kondici. Před časem dokonce pokořila vrchol Kilimandžára – nejvyšší africké hory.

„Byla příliš mladá na to, aby od nás odešla,“ smutní na sociální síti Facebook její kamarádi. Tragédie má ale i svou druhou stranu. Před závodem vybrala Claire na charitu 15 tisíc korun, pár hodin po její smrti ale na kontě přibyly dva miliony!

Co vlastně bylo příčinou nenadálé smrti, se stále neví. Dá se ale předpokládat, že jako u předchozích devíti fatálních kolapsů v 31leté historii londýnského závodu, půjde o selhání srdce. Poslední tragédii zažil závod v roce 2007, kdy na trati skonal 22letý fitness instruktor.

Zajímavosti z Londýnského maratonu

Počet maratonců: 37 500

Nejrychlejší: Wilson Kipsang z Keni (30 let, čas: 2:04:44).

Nejrychlejší běžec v kostýmu: David Stone v kostýmu Draculy (42 let, čas: 2:42 h).

Nejznámější běžec: šéfkuchař Gordon Ramsay (55 let, čas: 4:26:21).

Nejstarší maratonec: Fauja Singh (101 let, čas: 7:49 h).

Největší vtipálek: Princ Harry, který přišel dekorovat vítěze, slíbil, že napřesrok se jistě zúčastní jeho bratr William s manželkou Kate

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.