Záhadný mord v pečovatelském domě! Kdo zardousil stařenku? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. dubna 2024

Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela

Záhadný mord v pečovatelském domě! Kdo zardousil stařenku?

V tomto pečovatelském domě se vraždilo, již dřív z něj beze stopy zmizela jedna z obyvatelek.
V tomto pečovatelském domě se vraždilo, již dřív z něj beze stopy zmizela jedna z obyvatelek. (pro Aha! – Marek Hofman)

»Policie tají mord, prý tady řádí masový vrah…« Zděšeni jsou obyvatelé městečka Kardašova Řečice na Jindřichohradecku. Už loni v březnu ve zdejším pečovatelském domě někdo zavraždil seniorku (†80). Kriminalisté ale případ skoro rok tajili, ze stejného domova přitom beze stopy zmizela i jiná žena!

Vše vyplynulo na povrch, když hodnotili vraždy za uplynulý rok. „Vražd bylo 16, z toho 14 jsme jich objasnili. Jedna je z Českého Krumlova, po pachateli pátráme, druhá z Jindřichohradecka. K té ale z taktických důvodů nic říkat nebudeme,“ uvedl mluvčí krajské policie Jiří Matzner. Kriminalisté případ tají prý proto, aby nevyplašili pachatele. Po něm ovšem už téměř rok pátrají.

„Našli tu mrtvou paní v posteli. Lékařce se něco nezdálo, nechala zavolat policii. Ta zjistila, že sousedku někdo udusil. Doteď vraha nemají,“ řekla Aha! jedna z obyvatelek domova.

Zaměstnancům i některým dalším lidem odebírali vzorky DNA, ale bez výsledku. Mord se stal ve stejném zařízení, odkud v roce 2006 záhadně zmizela jiná seniorka – Milada Bezemková. Tu dodnes nenašli. Další vraždu z Jindřichohradecka řeší už 3 roky, taky bez výsledku. Dosud se neví, kdo zavraždil mladou Soňu Illeovou (†30), jejíž tělo se po čtvrt roce našlo v řece Nežárce.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.