Drasticky podražily i umělé stromky! Obchodníci se nás rozhodli úplně vyždímat! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 30. května 2023

Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila

Drasticky podražily i umělé stromky! Obchodníci se nás rozhodli úplně vyždímat!

Takovýto stromek jde do tisíců.
Takovýto stromek jde do tisíců. (pro Aha! – Marek Hofman)

Nejenom živé, ale už i umělé vánoční stromečky jsou neuvěřitelně drahé. Všichni, kteří se letos rozhodli vyměnit živý symbol Vánoc za umělý, jen zírají. V obchodních centrech jdou stromky do tisíců korun.

Zatímco vloni stál poměrně hezký vánoční stromek o výšce 150 cm okolo 500 korun, letos je to i dvakrát tolik. Když chce někdo dvoumetrový stromek, musí si připlatit. Takový ho vyjde i na čtyři tisíce.

„Vánoční umělé stromky skutečně podražily, protože cenu zvedli výrobci. Prý kvůli surovině určené pro výrobu a také kvůli případné ekologické likvidaci těchto výrobků,“ vysvětlila prodavačka obchodního domu v Českých Budějovicích s tím, že je vidět, že lidé dávají přednost rostlým stromkům.

„Budeme dělat slevy, ale až těsně před Vánocemi, abychom vánočního zboží vraceli co nejméně. Je s tím práce a papírování,“ doplnila prodavačka.

Dnes si přitom lze koupit třeba i pětimetrový umělý strom, nebo i vyšší. Ty jsou většinou na objednávku nebo k dostání na internetu. Cena takové vánoční krásy se může vyšplhat až na 30 tisíc korun.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.