Banánové umění: Stačí párátko a lžička! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 8. února 2023

Svátek slaví Milada, zítra Apolena

Banánové umění: Stačí párátko a lžička!

Mezi oblíbené umělcovy postavy patří různí draci. V Japonsku poměrně tradiční záležitost.
Mezi oblíbené umělcovy postavy patří různí draci. V Japonsku poměrně tradiční záležitost. (Profimedia.cz)

Banány patří mezi nejoblíbenější a také nejchutnější ovoce. Navíc se s nimi dá dělat i umění! To nyní dokázal i japonský umělec vystupující pouze pod jménem Sue. Přestalo ho totiž bavit banány jenom jíst a začal z nich radši vyrábět různé sošky, obličeje a další. Během chvilky pak Japonsko zachvátila »banánománie«.

Jak to dělá?

Banán je velmi měkký a na jeho opracování Sue sílu ani speciální nástroje nepotřebuje. Své »sochy« vytváří pouze pomocí párátka a kávové lžičky. Nejradši zpodobňuje různé filmové postavy a staré japonské hrdiny, ale jeho největší vášní jsou draci.

„Hloupé je, že ty banány nesmí být moc zralé, protože pak se rozpadají. A taky je musím zpracovávat v chladu, v teple se mi totiž vždycky roztečou,“ směje se japonský umělec při popisování výroby těchto sošek.

Výroba jedné trvá kolem 40 minut, a pokud se ptáte, co se se soškami stane, když jsou hotové a nafocené, máme pro vás očekávatelnou odpověď. Umělec je prostě sní a prý si na nich pochutná mnohem víc než na obyčejném banánu.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.